Várhatóan még két hétig lesz erős a parlagfű pollenszórása Pécsett
2012. szeptember 04. kedd 07:43

A levegőben szálló virágpor zömét a parlagfűé tette ki: légköri koncentrációját egész múlt héten igen magasra értékelték, a virágzás a heti csúcsot csütörtök-pénteken érte el, majd hétvégére kissé mérséklődött.
Az elmúlt 6 év tapasztalata alapján elmondható, hogy a parlagfű pollenszórása Pécsett augusztus vége és szeptember közepe közötti időszakban a legintenzívebb.
A fűfélék, az üröm, a libatopfélék, az útifűfélék és a kender virágzása az elmúlt napokban elhanyagolható volt.
A csalánfélék pollenkoncentrációja a hét elejére közepes mértékben virágzott, hétvégére pedig már egyáltalán nem volt a pollenmintákban detektálható.
Allergén gombaspórák (Alternaria sp., Cladosporium sp.) alacsony-közepes mennyiségben fordultak elő a levegőben.
Baranya Megyei Kormányhivata l - Népegészségügyi Szakigazgatási Szerv
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megadták a kilövési engedélyt, a...
- Harminckilenc határsértőt...
- Visszatért Pécsre Páva Zsolt:...
- Egyhetes razziába kezd a rendőrség az...
- Több, mint két hónapja nyoma veszett...
- Tíz éve ostromolták meg a migránsok a...
- Képregény készül az 1956-os...
- Boban Marković, Margaret Island,...
- Orvosi bravúr Pécsett: egy teljesen...
- Óvópedagógust vádoltak meg óvodások...