Vályogházakat építenek hetven millióból Gilvánfán
2013. augusztus 17. szombat 13:41
Hagyományos technológiával, de a mai kor követelményeinek megfelelően vályogból építenek házakat romáknak a Baranya megyei Gilvánfán. A nyolc épületből négy már elkészült.
A közmunka program részeként megvalósuló fejlesztésre hetven millió forintot kapott a falu, a munkát a Pécsi Egyetem építészhallgatói segítik. A házakat az egyetem Műszaki Karának doktorandusz hallgatói tervezték. Az épületekben szoba, konyha és vizes helyiségek vannak, mondta az egyik tervező.
A hagyományos építőanyagot a modern technológiával, az építési szabályok és a belső lakóklímára vonatkozó elvárásokkal kell ötvözni, tette hozzá a Kar dékánja, Bachmann Bálint. Az építkezés a Belügyminisztérium innovációja, a présgépeket büntetés-végrehajtási intézetekben gyártják.
A falu polgármestere elmondta, a házakba kétgyermekes családok fognak beköltözni. Bogdán László beszámolt arról is, hogy őszre végeznek, és jövőre ugyanennyi ház építésére pályáznak.
Forrás: MR1/Krónika
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hétágra süt majd a nap, már-már...
- Új menetrend szerint közlekednek a...
- Pedagógusok szerint a korábbiaknál...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- A Külső-Bédán tehetünk szombaton...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Robogóval ütközött egy mikrobusz...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Csaknem nyolcvanezren tettek...
- Drogdíler-párosra csaptak le a...

