Újdonság: mobilos alkalmazáson jelezhetjük a rongálást vagy éppen a parlagfüvet
2014. augusztus 03. vasárnap 19:17

Rövidesen okostelefonokra fejlesztett program segítségével értesíthetjük a pécsi rendőrséget vagy a mentőket. Girán János a Városháza főosztályvezetője tájékoztatása szerint az összességében 18 millió forintba kerülő rendszer révén csökkenhet a rablások és a rongálások száma.
Sokrétű mobiltelefonos rendszer bevezetésére adták áldásukat a pécsi képviselők. Az alkalmazás alapvetően változtatja meg a mostani vészjelző-rendszert.
- Az Android és IOS platformokra fejlesztett program révén a jelenleginél is könnyebben érhetjük el a rendőrséget, a mentőszolgálatot, a katasztrófavédelmet és a közterület-felügyeletet - emelte ki a rendszer legfontosabb előnyét Girán János, a Polgármesteri Kabinetiroda főosztályvezetője.
Mint mondta, a program révén jelentősen csökkenhet a rablások és a rongálások száma.
- A vészjelzést néhány gombnyomással leadhatják az áldozatok vagy a szemtanúk, így a megfelelő szervek gyakorlatilag azonnal értesülnek az eseményről. Ennek köszönhetően pedig gyorsabban tudnak majd reagálni és a felderítést is hatékonyabban végezhetik - tette hozzá. Mint megtudtuk, a 18 millió forintba kerülő rendszerbe számos más hasznos funkciót is belepakolnak.
- Az alkalmazás segítségével akár a közterületi rongálásokat, falfirkákat vagy a parlagfüves területeket is bejelenthetik majd, de akár a különböző közterületi hibákról, például a kátyúkról is értesíthetik a hatóságokat - fogalmazott Girán János, majd hozzátette: egy másik funkció révén a családtagok egymás helyzetéről is tudomást szerezhetnek.
A segélyhívások a Pécsi Közterület-felügyelethez futnak be, a jelzéseket ők az illetékes szervekhez továbbítják. A szolgáltatásra közbeszerzést írnak ki, így egyelőre nem lehet tudni, pontosan mikortól működhet majd a vészjelző applikáció.
Palotás P. - MTI-fotó
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Zivatarokra, villámlásra figyelmeztet...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Késéssel közlekednek a vonatok a...
- Baranyában is programokkal várják a...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Beszorult egy ember a roncsok közé...
- Miután a párját lecsukták, a most...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...