Új és felújított buszokat állít forgalomba a Pannon Volán
2013. augusztus 15. csütörtök 11:19

Egy már forgalomba állt, de a közeljövőben még 9 új és 11 felújított autóbusz szolgálja az utasokat a Pannon Volán ZRt. járatain.
Az új járművek vásárlására hat Volán-társaság - köztük a Pannon Volán - konzorciumot alkotva indított közbeszerzési eljárást. Összesen 49 autóbusz beszerzése a cél, melyből 9 elővárosi, szóló járművet a pécsi székhelyű baranyai autóbusz-társaság vásárol.
Azt, hogy milyen típusú buszok „futnak be", a közbeszerzés végén derül ki, de az elvárások között fogalmazódott meg, hogy a társaságnál a regionális közlekedésben majd részt vevő járművek alacsony padlósak legyenek. Az új autóbuszok vásárlása lehetővé teszi, hogy az ugyancsak koros 200-as Ikarusok lecserélése folytatódjon, javítva a Pannon Volán buszainak magas átlagéletkorát.
A saját erőből vásárolt, a napokban Mohács térségében forgalomba állításra kerülő MAN típusú, ugyancsak alacsony padlós használt autóbusz rövid távú utazási igényeket szolgál ki, s egy kétmillió kilométert futott Ikarus kiváltását teszi lehetővé.
A társaság autóbusz-rekonstrukciós programja keretében az Ikarus 415-ös és Ikarus-Scania 395-ös típusú buszok egy részének a felújítását tervezi, mellyel kapcsolatban jelenleg zajlik a közbeszerzési eljárás.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Kötelező lehet a boltokban legelább...
- Gomolyfelhők zavarhatják vasárnap a...
- Orbán Viktor: meg fogjuk akadályozni...
- Ismét egy, a sínekre tett...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Idén is kinyitják Baranyában a...
- Mohácsi drogdílert kapcsoltak le a...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...