Úgy tűnik, bevált a gondnoki rendszer
2009. február 01. vasárnap 20:11

A holding által működtetett rendszerben öt részre osztották fel várost: Kertvárosnak kettő, a belvárosnak, a nyugati városrésznek, illetve a keleti városrésznek egy-egy gondnok jutott.
A Pécs Holding Zrt. közterület-gondozási osztályának vezetője, Pirisi Péterné szerint új munkatársaik nem hivatali munkát látnak el, hiszen nap mint nap járják a kezelésükre bízott területet. Mint mondja, a tapasztalatok azt mutatják, hogy a lakosság részéről is egyre többen ismerik, s keresik a gondnokokat.
Az osztályvezető szerint kollégái naponta közel száz kilométert tesznek meg - a belvárosban dolgozó ennél kevesebbet - a szemlézés során, s idén - a pénzügyi forrásoktól függően - tovább növelik a bejárt kilométerek számát. A rendszernek az az előnye, hogy személyes kapcsolatot tartva az ott élőkkel naprakészen tájékoztathatják a holding adott osztályát az általuk tapasztalt problémákról.
Pirisi Péterné úgy véli, hogy amióta a csoportot létrehozták, sokkal gyorsabban reagálhat a holding a pécsiek által kifogásolt gondok megoldására: például egy adott útszakasz megfelelő javítására, vagy az illegális szemétlerakók felszámolására. A gondnokok speciális feladatokat is ellátnak, úgymint a rágcsáló- illetve szúnyogirtás koordinálását és egyes városi rendezvények lebonyolításának segítését.
A tervek szerint idén munkakörüket tovább bővítik, így saját pénzügyi kerettel rendelkeznek majd: a megrongált köztéri bútorok javításáról és a játszóterek karbantartási feladataihoz kapcsolódó munkákról is önállóan dönthetnek.
Képünkön: Varga Péter, a Pécs Holding Zrt. vezérigazgatója a gondnoki rendszer létrehozásáról szóló sajtótájékoztatón.
B. M. - Fotó: Korb Z.
Facebook box
Megosztás
Kapcsolódó írások
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Napsütéses, meleg nap vár ránk kedden
- Névadójukra emlékeztek a Szentágothai...
- Csodás égi jelenség lesz...
- Szeptembertől ismét emelkedik a...
- Öt baranyai drogdílerre rúgták rá az...
- Magas rangú elismerést vehetett át a...
- Lesz minden a héten: egy kis ízelítőt...
- Dráma születhet a mohácsi csatáról
- Tizenkilenc határsértőt tartóztattak...
- Szijjártó Péter: ukrán támadás miatt...