Tűzoltók lepték el a Tv-tornyot: 76 méter, 438 lépcsőfok, három perc rohanás

2018. május 26. szombat 09:16

Tűzoltókkal telt meg pénteken a Tv-torony, azonban szerencsére nem felcsapó lángok, hanem a III. Misina Tűzoltó Toronyfutó Verseny miatt. A verseny minden volt, csak könnyű nem, tűzoltóink ember feletti módon mászták meg teljes felszerelésben a 438 lépcsőfokot.

A megméretés célja nem más volt, mint a tűzoltók fizikai igénybevételének bemutatása a civilek számára, ezért idén először nekik is biztosították az extrém körülményeket a rendezők. Az ország számos pontjáról érkeztek versenyzők, körülbelül hatvanan, hogy összemérjék tudásukat és hogy átlépjék saját fizikai határaikat.

A futás a hivatásos állomány számára 9:45-kor kezdődött, akkor rajtolt az első versenyző. A többiek két perc különbséggel, folyamatosan indultak utána, fent pedig, a kilátó részen a társak fogadták a futókat. Mi is megmásztuk a lépcsőfokokat: nem volt könnyű felszerelés és futás nélkül sem, hát még a versenyzőknek mekkora nehézségeket okozhatott.

A tűzoltók három korcsoportban indulhattak, melyből az elsőben a mohácsi állomány tagja, Windischmann Dávid szerezte meg a bronzérmet.

- Számomra a versenyt megelőzte egy kisebb felkészülés, azonban a hasonló körülmények azért hiányoztak. A célom a dobogós helyek valamelyikének a megszerzése volt, ami sikerült is, így a helyezéssel elégedett vagyok, az időeredménnyel viszont kevésbé, szerettem volna gyorsabban felérni - árulta el lapunknak.

Fizikailag rendkívül megterhelő a verseny, ez tisztán látszott a befutó versenyzőkön is. Mintegy negyven kilogramm pluszt cipeltek magukkal, ugyanis teljes felszerelésben, vagyis légzőálarcban, bevetési kesztyűben és kabátban, sisakban és oxigénpalackkal a hátukon kellett megmászniuk a huszonöt emeletnyi magasságot.

- Iszonyat nagy fájdalmat éreztem, az utolsó lépcsőfokokon elsötétült minden, teljesen besavasodtam - tette hozzá a bronzérmes.

Aki ott volt a versenyen, és testközelből látta, min kell sokszor keresztülmennie egy tűzoltónak azért, hogy életeket mentsen, talán ezután jobban megbecsüli majd a munkájukat, hiszen tényleg emberfeletti teljesítményt nyújtottak egytől egyig, és nyújtanak a mindennapokban is, ha éles szituációban vannak.

A civil futóknak természetesen nem plusz teherrel a hátukon kellett futniuk, azonban a feljutás így is rendkívül megterhelő volt számukra is. Ennek ellenére szép eredmények születtek.

A verseny eredményei:

Hivatásos (férfi):

I. korcsoport: 1. Bodó László (Kaposvár) (03:13), 2. Németh Gergely (Pápa) (03:33), 3. Windischmann Dávid Roland (Mohács) (03:35) .

II. korcsoport: 1. Léber Zoltán (Mohács) (03:20), 2. Varga Szilárd (Komló) (03:22), 3. Gyulai Csanád (03:41).

III. korcsoport: 1. Rafai Tibor (Dunaújváros) (03:32), 2. Varjú Zsolt (Mezőtúr)(03:34), 3. Lemler Róbert (Dunaújváros) (03:35).

Hivatásos (női):

I. korcsoport: 1. Pál Katalin (Veszprém) (04:47), 2. Istványi Nóra (Miskolc) (05:44), 3. Siska Odett (Győr) (05:56).

II. korcsoport: 1. Tóth Anna (Pécs) (06:26).

Hivatásos (páros):

I. korcsoport: 1. Horváth Dániel - Kiss János Tamás (Nagyatád) (03:27), 2. Sebők Dávid - Farkas Dániel (04:13), 3. Fábián Lilla - Molnár Máté (Pécs) 6:19).

II. korcsoport: 1. Pammer Dániel - Magyar Zsolt (Pécs) (04:03), 2. Gergely Zoltán - Reisch Antal (04:26), 3. Csomor Tamás - Kövecs Bálint (04:58).

III. korcsoport: 1. Rafai Tibor - Lemler Róbert (Dunaújváros) (04:05), 2. Regényi Bánk - Hotter Tamás (04:42).

Civil (férfi):

1. hely: Csősz Máté (02.22), 2. hely: Kőnig Ferenc (02:37), 3. hely: Szabó Dániel (02:53).

Civil (női):

1. hely: Kodzsagogov Zsaklin (02:52), 2. hely: Földes Fanni (02:55), 3. hely: Pap Ivett (03:33).

Képünkön: Windischmann Dávid a jól megérdemelt pihenőn.

D. Zs. - Fotó: Dittrich Éva