Továbbra is nagyon erős az UV-B sugárzás
2009. július 06. hétfő 09:50
Hétfőn is nagyon erős (7,8) az UV-B sugárzás mértéke az országban; néhol jégeső és viharos szél is lehet - közölte Gyuró György, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa az MTI-vel.
A szolgálat továbbra sem vonta vissza az UV-B riasztást, amelyet szombaton adtak ki. A sugárzás mértéke nagyon erős és közel van a legmagasabb szintű, extrém erős fokozathoz - figyelmeztetett Gyuró György, hozzátéve, hogy kerülni kell a napon való tartózkodást.
A késő délelőtti óráktól keleten, észak-keleten, majd délutántól nyugat felől a Dunántúlon szórványosan várható zivatar. A zivatarokhoz helyenként viharos szél, néhol felhőszakadás és jégeső társulhat. Az esti, késő esti órákban a középső országrészben is előfordulhat zivatar - olvasható a meteorológia honlapján.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Gomolyfelhők zavarhatják vasárnap a...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Ismét egy, a sínekre tett...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Kötelező lehet a boltokban legelább...
- Orbán Viktor: meg fogjuk akadályozni...
- Idén is kinyitják Baranyában a...
- Mohácsi drogdílert kapcsoltak le a...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...