Természetvédelmi beruházást valósítanak meg
2017. március 05. vasárnap 15:30

A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság három, a belső-somogyi homokvidéken fekvő, természetvédelmi oltalom alatt álló területen valósít meg élőhely megőrzési, természetvédelmi beruházást.
A múlt századi vízszabályozások miatt a belső-somogyi területeken a talajvízszint csökkent, melynek következtében a levágott mederszakaszok, lápos területek kiszáradtak és a patakokat kísérő erdőállományok környezeti feltételei is jelentősen romlottak. A területeken invazív fajok jelennek meg, az itt élő védett fajok (pl. vidra, mocsári teknős, rétisas, nagy kócsag, stb.) szaporodó-, élő- és táplálkozóhelye veszélybe került.
A projekt eredményeképpen a Boronka-melléki Tájvédelmi Körzetben és környezetében lehetővé válik az érintett területek ökológiai állapotának fenntartása és megőrzése. Bővülni fog a jellegzetes vizes és üde élőhelyek kiterjedése, növekedhet a vizes élőhelyekhez kötődő fajok (pl.: békák, gőték, mocsári teknős) egyedszáma, illetve biztosítva lesznek azok megtelepedésének feltételei.
A Boronka-melléki Tájvédelmi Körzetben található Natura 2000 védettségű Gyótai-tórendszeren, valamint a Csombárdi-rét Természetvédelmi Területen meglévő tónál rekonstruálják a meglévő műtárgyakat azok eredeti állapotának hosszú távú fenntartása és biztonságos üzemeltetése érdekében. A Csombárdi-rét esetében kétéltűek és halak számára új szaporodó helyeket alakítanak ki. A helyi védettségű Újvárfalvi-réten a talajvízszint emelése és a veszélyeztetett zergeboglár populáció megtartása érdekében új műtárgyakat építenek.
A halállomány összetételének javításához őshonos halfajokat telepítenek (pl. széles kárász, compó); az élőhely kezeléshez szükséges traktort, csónakokat, terepi gépjárművet, halászati és halszállító eszközöket szereznek be.
Forrás: DDNP - Fotó: MTI/Komka Péter
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Újabb, évtizedek óta működő étterem...
- A belváros legrégibb húsboltját...
- A pécsi püspöki palota, a kincstár is...
- Állatorvosi ügyelet az ünnepen...
- Ittas férfit fosztottak ki a mohácsi...
- Egy hónapon át nem a Keleti lesz a...
- Napsütéses, meleg nap vár ránk kedden
- Szerdán még kitart a kánikula, aztán...
- Pécsett munkaversennyel, Mohácson...