Teljes átalakításba fognak a Pécsi Sörfőzdénél

2008. május 19. hétfő 09:14

Újratőkésíti a Pécsi Sörfőzde Zrt.-t (PS) többségi tulajdonosa, az osztrák Ottakringer Holding AG (OH) - írja a Világgazdaság.

Az anyacég első lépésként hárommillió eurós feltőkésítés mellett döntött, ez a működőtőke javításához egy 325 millió forintos hosszú lejáratú anyavállalati hitelt jelent, a saját tőkét pedig minimum 506 millió forinttal növelik a részvényesek.

A konszolidációt nem lehet tovább halasztani, mert a PS 2007-es eredménye minden eddigit alulmúlt, a cég 789 millió forintos veszteséggel zárta az évet. A tervek szerint akár már 2010-ben nyereséges lehet a társaság, amely teljes átalakításba fogott.

"A 2008-as év konszolidációs évnek tekinthető, egy teljesen új vezetés alatt. Lecseréltük a gazdasági és a kereskedelmi igazgatót, van új termelési és logisztikai vezetőnk, és hamarosan beáll a csapatba az új marketingvezető is" - tájékoztatott Wenckheim István, a cég tulajdonosi képviselője.

A sörfőzde utoljára 2002-ben volt nyereséges, azóta folyamatosan nőtt a veszteség. A vállalat ingatlanjain és telephelyein lévő jelzáloghitel megközelíti a hárommilliárd forintot, ez azonban Thomas Traser cégvezető-pénzügyi igazgató szerint nem okoz gondot, a banki finanszírozás csökkentését egyelőre nem tervezi a társaság - számol be a Világgazdaság.