Tasnádi nagykoalíciót szeretne?
2008. március 19. szerda 21:59
- Nem igaz a hír, eddig a percig még csak egy telefont sem kaptunk az MSZP-től, amely nagykoalíciós ajánlatról szólna, megjegyzem, komolytalan is lenne, hiszen tudható, hogy azt a Fidesz kapásból elutasítaná - nyilatkozta dr. Páva Zsolt, a Fidesz-KDNP frakció vezetője a Pécsi Újságnak, miután elterjedt, hogy közös városirányításra kérte fel Tasnádi Péter polgármester az ellenzéki frakciószövetséget.
Mint ismert, a közelmúltban a Legfelsőbb Bíróság állásfoglalásában kimondta, hogy a 2006-os őszi választásokon a jobboldalnak a nekik járó képviselői helyeknél kettővel kevesebbet adtak, ezért a Fidesz-KDNP frakció - immár másodszor a ciklus alatt - bejelentette, kezdeményezni fogja a testület önfeloszlatását és új helyi választás kiírását.
Ellenzéki körökben erre való válaszként, amolyan kommunikációs trükként értékelik, hogy Pécs szocialista polgármestere az elmúlt napokban sejtetni engedte, nagykoalíciós ajánlatot tett a Fidesznek, a város közös kormányzására.
- A ciklus kezdetekor, 2006 őszén felajánlottuk együttműködésünket, de miután a szocialisták láthatóan csődbe vitték a várost és az EKF-et is, ma már nincs miről beszélni - hárítja el Páva Zsolt a további feltételezéseket. - Amennyiben úgy gondolják, hogy nem tudják megoldani azt a helyzetet, amibe Pécset sodorták, legyenek bátrak és támogassák az időközi választások kiírását, akkor tiszta lappal kezdhetünk mindent. Egyébiránt, az, hogy ilyesmit terjesztenek, semmi másról nem szól, mint hogy a Megyeháza esetében a hatalom közelében érzik magukat, s úgy látják, a városházi Fidesz-frakción keresztül vezet odáig az út. Azaz egyszerű és csupasz politikai zsákmányszerzési megfontolások vezetik őket ezúttal is és nem a város jövőjéért való aggodalom.
P. Zs.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Napos, késő nyárias napunk lesz vasárnap
- Három hónapja nem találnak egy...
- Százmilliókat fizettek meg önként a...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Még mindig él a pécsi vásár mítosza,...
- Mellár Tamás bejelentette, nem indul...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- Mentesítő busz is közlekedik a Pécsre...