Tanszéke lehet a nem konvencionális orvoslásnak Pécsett
2008. október 13. hétfő 21:10
A javaslat már élvezi az orvosi kari és az igazgatói tanács támogatását, s ha jövő heti ülésén a szenátus is jóváhagyja azt, a tanszék november elsején már megkezdheti munkáját Hegyi Gabriella belgyógyász, foglalkozási-egészségügyi szakorvos vezetésével.
Huszár András elmondta: az úgynevezett "komplementer medicina", azaz kiegészítő orvoslás intézeti tanszék feladata, hogy az Európai Unió keretprogramja szellemében kidolgozza az MTA által tudományosan megalapozottnak nyilvánított hagyományos kínai orvoslás, a neurálterápia és a természetgyógyászat manuálterápiás részének egységes szakmai irányelveit.
Hozzátette, cél az is, hogy biztosítsák e nem konvencionális orvoslás protokolljait, szakmai felügyeletét, minőségi kontrollját, továbbá a fejlesztési és monitoring tevékenységet, graduális és posztgraduális tananyagok kidolgozását, tanfolyamok, továbbképzések szervezését. Később vizsgálnák a kínai és egyéb gyógymódokat is, beleértve a különböző gyógynövények hatóanyagainak azonosítását. Az oktató- és kutatómunkában kínai orvosok is részt vesznek.
Az intézetigazgató magyarázata szerint a tanszék felállítását indokolja, írja az MTI, hogy a komplementer medicinát gyakorló szakemberek száma folyamatosan nő, a természetes gyógymódokat egyre nagyobb mértékben igénylő laikus lakosság azonban nem tud különbséget tenni a minősített egészségügyi szolgáltatás, és a sarlatánság, kuruzslás, vagy csak csalás kategóriába tartozó tevékenységek között.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Programokkal várják a családokat a...
- Megújult a szerb ortodox kápolna...
- Zsúfolásig megtöltötte a közönség a...
- Tragédia az orvosin - Gergő túlélte
- Pirkadat előtt csapott le a NAV a...
- Viharos széllökések miatt adtak ki...
- Sztrájk és felvonulások bénítják meg...
- Ismét lesz virágvásár a Kossuth téren...
- Pótlóbuszok járnak hétfőtől a pécsi...
- Csaknem titokban vette el "Tolja...

