Szulejmán nyomában Pécsett - Honismereti vetélkedő indul
2014. március 28. péntek 13:59
Szulejmán nyomában címmel honismereti és turisztikai játéksorozatot hirdetett családok és iskolás csapatok részére a Pécsi Kulturális Központ, a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság és a Janus Pannonius Múzeum. 
A játéksorozat első fordulója Pécsett, március 29-én szombaton kerül megrendezésre, látványosnak ígérkező játékokkal. A játékban 44 csapat vesz részt összesen 176 fővel: gyermekes családok, iskolás és felnőtt csapatok. 
A helyszínek a következők: Jakováli Hasszán pasa dzsámija a Kórház téren, Esze Tamás utca a Barbakánnal szemben, Nick-udvar, Várostörténeti Múzeum. A helyszínek között vándorolva útközben érintik a csapatok a Memi pasa fürdőt, az Ágoston templomot, a Kálvária utcában található Török-kutat. A csapatok a helyszíneken kiselőadásokat hallgatnak meg, valamint ügyességi és logikai feladatokat oldanak meg; a feladatok mindegyike a török világgal, kultúrával, a vallással, a szokásokkal és legendákkal kapcsolatos. A felsorolt helyszíneken a csapatok 10.00, 11.30, 13.00 és 14.30 órakor jelennek meg, forgószínpad szerűen, egyazon időpontban 11-11 csapat lesz jelen mindegyik helyszínen.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Gyertyagyújtással emlékeztek a...
- Szülőket ítéltek el hároméves...
- Országos gyógyszerhamisító-hálózatra...
- Mindenszentekkor ingyenes lesz a...
- Öt erős vihar kapta telibe idén a...
- Nyílt napot tartanak a Pécsi...
- Emberölésért ítéltek el egy ápolónőt...
- Orbán Viktor: aki Ukrajnát támogatja,...
- Halloween-lázban készülünk...
- Koponyát találtak Pécs határában egy...


 Kinyomtatom
				 Kinyomtatom
			