Százmilliós támogatás kellhet a PÉTÁV-nak a rezsicsökkentés miatt
2013. július 26. péntek 13:15

Ha minden az elképzelések szerint halad, idén ősztől újabb, legalább tíz százalékos rezsicsökkentést hajt végre a kormányzat, melyből az előzetes hírek szerint a távfűtéses lakások sem maradnak ki. A pécsi városházán felkészültek a lépésre, a pénzügyi bizottság asztalára került állásfoglalás szerint 427 millió forintos állami kompenzációra van szükség ahhoz, hogy a PÉTÁV zökkenőmentesen csökkenthesse az árakat. A cégnél még nem tudják, hogy valóban így lesz-e.
Mint azt korábban megírtuk, - a többi magyarországi távhőszolgáltatóhoz hasonlóan - már a januári csökkentéskor is komoly összeget kapott a pécsi cég, akkor mintegy hatszázmillió forinttal kompenzálták a bevételkiesést.
- Az októberben várható távhődíj csökkentésről egyelőre semmilyen jogszabály nem rendelkezik, így társaságunk kizárólag a sajtóból értesült arról, hogy ősszel ismét legalább tíz százalékkal esik a gáz, a távhő és az áram díja - tudtuk meg Rozsos Rózsától, a PÉTÁV Kft. PR-menedzserétől.
Azt tehát egyelőre nem tudták megmondani a cégnél, hogy érkezhetnek-e állami forintok, ám annyit leszögeztek, nem csak várják a támogatást, hanem „költségtakarékos gazdálkodással, következetes létszám- és bérpolitikával és fokozott piacfejlesztéssel igyekeznek kompenzálni a kiesett bevételeket".
- Meglehetősen kicsi mozgástérrel rendelkezünk, hiszen a távhőszolgáltatás díját nyolcvan százalékban olyan tényezők határozzák meg, amelyekre a PÉTÁV nincs befolyással. Ennek legnagyobb része a vásárolt hő, a melegvíz készítésére vásárolt víz, a villamos energia, valamint a vezetékek bérleti díja - fogalmazott.
Rozsos Rózsa szerint a pécsi távhőszolgáltatás a díjcsökkentés életbe lépésekor sem kerül veszélybe - hiszen a működésre az önkormányzat ellátási kötelezettsége erre garanciát jelent -, sőt, a fejlesztésekre is futja majd.
- Két feladat megoldását tűztük ki célul: az elhasználódott állapotban lévő vezetékszakaszok felújítását és a tömbhőközpontok szétválasztását. Mindkettőre pályázatot nyújtott be társaságunk, az idei fejlesztéseket ezek eredménye határozza meg - mondta.
Palotás P.
Facebook box
Megosztás
Kapcsolódó írások
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nyárból az őszbe: fordulat jön a...
- Késéssel járnak a vonatok a pécsi...
- Megadták a kilövési engedélyt, a...
- Villanyoszlopnak ütközött egy autó az...
- Töltőkábel okozott tüzet szerdára...
- Költségvetési csalás miatt ítéltek el...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be...
- Több tanítványát is szexuálisan...
- Régi fényében kapja vissza Pécs a...
- Nemzeti konzultáció indul a Tisza-adóról