Seres Dóra fuvolaművész koncertezik este

2009. március 12. csütörtök 13:05

Ma este 19 órakor a Művészetek és Irodalom Házában ad koncertet Seres Dóra fuvolaművész.

1991-ben, 11 évesen kezdett el fuvolázni, és már öt év múlva előkelő helyezést ért el egy Olaszországban megrendezett nemzetközi fuvolaversenyen. 1994-1998 között a Pécsi Művészeti Szakközépiskola növendéke, 1998-tól a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatója volt.

Még az egyetem befejezése előtt elnyerte a nemzetközi Prágai Tavasz Fuvolaverseny első díját, Londonban fellépett Károly herceg előtt a Kensington palotában, Japánban pedig második lett a Kobei Nemzetközi Fuvolaversenyen.

Megnyerte egy New York-i zenei ügynökség, a Young Concert Artists rangos nemzetközi versenyét is, ahol minden évben fiatal hangszeres szólisták mérik össze tudásukat. Seres Dóra egy három éves szerződést írhatott alá a társasággal.

Debütáló koncertjei 2006 márciusában voltak a New York-i Carnegie Hallban és a washingtoni Kennedy Centerben.

Forrás: PMH