Résnyire már berúgta az ősz az ajtót, de még jöhet a szépasszonyok nyara
2018. augusztus 26. vasárnap 09:24

Napközben a legtöbb helyen húsz fok sem lesz, három megyére - Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar - pedig már másodfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap reggel a várható felhőszakadás miatt, emellett a legtöbb megyében a sok eső, illetve a viharos szél miatt elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap reggel az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta, az egyre inkább északkelet felé áthelyeződő zivatarrendszer nyomában több helyen - főképp a Duna-Tisza közén, az Észak-Alföld és az Északi-középhegység területén - intenzív csapadékra (10-40 milliméter), viharos (50-90 kilométer/órás) szélrohamokra, néhol nagy méretű jégre lehet számítani.
Napközben kiemelten a Tiszántúlon, északkeleten várható még intenzívebb, helyenként heves zivatar. Itt néhol 90 kilométer/órát meghaladó szélroham is valószínű. Késő este keleten is fokozatosan megszűnhetnek a zivatarok.
A felhőszakadás veszélye miatt Békés, Csongrád és Hajdú-Bihar megyére adtak ki másodfokú figyelmeztetést. Ezekben a megyékben az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 50 millimétert meghaladó csapadék hullhat. Szintén a felhőszakadás veszélye miatt Budapesten, Pest, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas, Zala és Békés megyében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
Kiemelték, hogy a Dunántúlon a legerősebb széllökések elérik a 60-65, főképp a Dunántúli-középhegység és a Balaton térségében a 70-75 kilométer/órát, majd késő estére veszíthet erejéből a szél. A Zemplén, Bodrogköz térségében a késő délutáni óráktól (zivataroktól függetlenül is) viharossá fokozódhat az északkeleti irányú szél.
A viharos szél miatt Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint a hőmérséklet napközben akár 20 Celsius fok alá is visszaeshet, szerencsére késő este sem lesz kevesebb, mint 14 Celsius fok
MTI - Fotó: Pixabay
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Apa és fia rabolt ki egy férfit egy...
- Cserbenhagyó bringást keresnek a...
- Ha tűzoltónak menne, most szeretettel...
- Orbán: ha felveszik Ukrajnát az...
- Még el sem indult, máris késik egy...
- Juhász Dorka kihagyja a következő...
- Amikor Mohácsról is Pécsre tódult a...
- Ezer új autóbusszal bővítik a Volán...
- Harminchat határsértőt tartóztattak...
- Nem kell félni az ártalmatlan...