Rendhagyó élményműhelyt tartanak a Zsolnay-negyedben

2014. március 01. szombat 17:10

A Mozgássérültek Budapesti Egyesülete rendhagyó kiállítást szervezett, ahol a társadalmi felelősségvállalás jegyében fogyatékossággal élő és ép kortárs képzőművészek egy helyen alkottak, egy kiállítás keretében mutatták be műveiket.

A március 4-én, kedden 14 órakor a ZSKN E78-as termének Kemence Galériájában rendhagyó tárlatvezetést tartanak azon a kiállításon, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet a fogyatékkal élő alkotókra, és hogy mindenki számára egyértelművé tegye: a mozgássérült művészek akaraterejük és kreativitásuk segítségével kiemelkedő színvonalú műalkotásokra képesek. A fogyatékos és ép művészek közös alkotó munkája és műveik kiállítása bizonyítja, hogy az emberek különbözősége érték, amely gazdagítja világunkat.

Az egyesület, a kiállítás támogatójának segítségével arra törekszik, hogy 2014-es évben a kiállítás helyet kapjon több magyarországi nagyvárosban is, ahol akadálymentes helyszínen, minél szélesebb kört megszólíthat a kiállítás üzenete.