Péntektől kezdve egy hétig szüretelhetjük a zenét Pécsett
2011. október 19. szerda 16:41
A Zeneszüret című kulturális hét október 21-én, pénteken indul Pécsett. A Kultúra Városában több helyszínen találkozhatunk majd kulturális és zenés eseményekkel.
Egy hétig minden Liszt Ferencről és a zenéről szól Pécsett. A komolyzene szerelmesei mellett itt és most a klasszikus zene bűvöletébe kerülhetnek azok is, akiket eddig hidegen hagyott ez a műfaj. Az utcákon, koncert- mozi és kiállítótermekben, az Árkádban és persze a különleges akusztikájú Kodály Központban is ráhangolódhatunk a kínált programokra.
Október 21-én, péntek este hat órától például a Savaria Barokk zenekar játszik a Ferences templomban, Caldarától a Szent István, Magyarország első királya című művet adják elő jelmezben, és a könnyebb megértést magyar fordítás segíti majd. Az 1600 és 1000 forintos előadást vetített képek teszik izgalmassá.
Ha ez mégsem nyeri el tetszésünket, választhatjuk az Apolló filmszínház nyújtotta opciót is. A ZeneSzüret Filmklub keretében a Kóristák című francia-svájci-német zenés vígjátékot vetítik.
Fél nyolctól a Művészetek és Irodalom Házában Balog József és Borbély László zongorapárbaján nyerhetünk bizonyosságot, hogy a sport és a zene közt van összefüggés, és létezik „nemes versengés."
A pénteki nap ünnepélyes megnyitóján a Szent István téren játszik majd délután négytől a Pécsi Vasutas Koncertfúvós Zenekar is, egy órával a Savaria Barokk előadása előtt pedig érdemes benézni a Nádor Galériába, Liszt és Pécs kapcsolatairól tart ugyanis előadást Ivasivka Mátyás és Kovács Attila.
Forrás: Polgármesteri Hivatal
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Zivatarokra, villámlásra figyelmeztet...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Késéssel közlekednek a vonatok a...
- Baranyában is programokkal várják a...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Beszorult egy ember a roncsok közé...
- Miután a párját lecsukták, a most...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...