Ősbemutatóval zárul az Ars Sacra Fesztivál
2016. szeptember 24. szombat 16:28

Az UniCum Laude énekegyüttes koncertjét tekinthetik meg az érdeklődők, valamint Vedres Csaba Miserere című oratóriumának ősbemutatóját a Pannon Filharmonikusokkal a Kodály Központban szeptember 25-én vasárnap este fél nyolctól fél kilencig.
A Pécsi Egyházmegye 2016-os Ars Sacra Fesztiváljának záróeseményeként elhangzó koncert kivételes ősbemutató is egyben.
Vedres Csaba Miserere című oratóriumát bariton szólistára, gyermekkarra, vegyeskarra és vonószenekarra írta. A hat tételből álló mű a bűnbánatról szóló 50. zsoltár teljes latin nyelvű szövegének feldolgozása.
„Életem legfontosabb művének érzem a Miserere-t, amely engesztelés az abortusz áldozataiért. Nincs ítélet bennem, csak annyi, hogy „Könyörülj!" -Vedres Csaba
Az est fővédnöke Udvardy György megyéspüspök, vezényelni fog Uzsaly Bence. A jegy ára egységesen 1000 forint.
Forrás: iranypecs.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hideg reggelre ébredünk, s napközben...
- Visszahívják a Lidlben árusított...
- Baranyai rendőrök vehettek át...
- Felavatták a baranyai főkapitányság...
- Megfojtotta egy nő a férjét Pécsett,...
- Csaknem végzett két testvér egy...
- Sűrűbben járnak a hajók a Balatonon a...
- A nyílt utcán műtött meg egy főorvos...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Faggyal, havazással és széllel...

