Nyolc év után újra Pécsett tartják az orvosi OTDK-t

2009. április 03. péntek 15:47

Országos Tudományos Diákköri Konferenciát (OTDK) tartanak április 6-a és 8-a között a pécsi orvoskaron - értesítette közleményében az ifjabb dr. Kellermayer Miklós, az OTDK Orvos és Egészségtudományi Szekció ügyvezető elnöke.

Ismertetése szerint, a Tudományos Diákkör az egyetemek tehetséges diákjai számára biztosít kutatási lehetőséget diákéveik alatt. Közülük a legkiemelkedőbbek minden évben összemérik tudásukat a kar hallgatói körében.

Kétévente minden egyetemről a legjobbak (125 orvostan-, és gyógyszerész hallgató, valamint ötven egészségtudományi kar hallgató) vesznek részt az országos megmérettetésen, ahol előadásban prezentálják több év kutatási eredményét.

A négy egyetem által delegált zsűri pontszámai alapján állapítják meg az egyes szakterületek alapján felosztott szekciók helyezettjeit, akik a pénzjutalom mellett a későbbi rezidensi, illetve PhD hallgatói pályázatok esetében értékes pontszámokat kapnak - írta.

Az országos konferencia megrendezésében a négy orvostudományi kar, valamint egyetem egymást váltva vesz részt, így nyolcévente kerül Pécsre a sor - emelte ki ifjabb Kellermayer Miklós közleménye.

EQM