Nincs több pénz a főpályaudvarra
2010. augusztus 24. kedd 18:58

– Most akkor erre már nem mondok határidőt – kezdte a beszélgetést Imre Lászlóné, a MÁV Zrt. területi igazgatóságának szóvivője a Pécsi Újság.hu azon kérdésére, mikor tűnnek el végleg az állványok a fogadócsarnokból. A munkák befejezésének első határideje ugyanis július 18-a volt, aminek tarthatatlanságát előre jelezvén már korábban július végére módosítottak azt.
– Most nincs újabb határidő, de már csak az utolsó simítások vannak hátra – nyugtatta a kedélyeket a szóvivő. A késlekedés fő okaként a rendkívül csapadékos időjárást nevezte meg, ami miatt a kupola környékén nem tudtak dolgozni a munkások.
A fagerenda állványok szétszerelését egy tisztasági festés fogja követni, s ezzel lezárható lesz ez a szakasz. Csakhogy ettől még korántsem jelenthető ki, hogy végleg befejeződtek a munkák, és megújult a vasútállomás épülete. Csupán a kupola szerkezete került most megerősítésre és a fogadócsarnok átépítése zajlott le.
– Több mint százmillió forintba került a kivitelezés – tájékoztatott Imre Lászlóné, hozzátéve, hogy ennél többet a vasúttársaság egyelőre nem tud áldozni az épület felújítására. – A pécsi pályaudvar teljes felújításáról ugyanazt tudjuk mondani, mint eddig. Azaz, hogy a tervek készen vannak, a hatósági engedélyek be lettek szerezve, mindössze pénz kellene – tette hozzá.
Az előzetes becslések szerint is több száz millió forintra lenne szükség, ami csak kormányzati segítséggel fedezhető. Megdrágítja a renoválást, hogy az 1900-ban átadott épület műemlék, ezért eredeti állapotában kell megőrizni.
S. B. - Fotó: Kováts Judit
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Magyar Péter: nem uralkodni fogok...
- Vasárnap is napsütéses, kellemes nap...
- Vasárnap éjfélig tart a rendőrségi...
- Megválasztották az Országgyűlés...
- UFO-aktákat hozott nyilvánosságra az...
- Megkezdődött az Országgyűlés alakuló...
- Nem igazán ment a tudásteszt a fiatal...
- Retró expresszel is elutazhatunk...
- Gulyás Gergely: a Fidesz-KDNP...
- Több mint kétmillió beteget látnak el...

