Német visszatekintés hatvan év után
2009. szeptember 28. hétfő 09:55
Az egész országot megmozgatta az "Utak a gyökerekhez" című kétnapos pécsi konferencia, amely a Szovjetunióba történő deportálásokkal foglalkozott a hétvégén a Magyarországi Németek Pécs-Baranyai Nemzetiségi Köre szervezésében - írja a Metropol.hu.
Az érintettek leszármazottainak fiatal generációját vonták be egy közös kutatásba, melynek során megismerhetik és feldolgozhatják családi múltjukat. Az 1944-től kezdődő „malenkij robot" túlélői több mint 60 évnyi hallgatás után beszéltek először tragédiájukról. A kétnapos hétvégi konferencián bemutatták azt a könyvet is, melyben megtalálhatók az összegyűjtött anyagok.
Matkovitsné Kretz Eleonóra, a Német Kör elnöke elmondta: a parlamentben kezdeményezni fogják, hogy legyen emléknapja az elhurcoltaknak, az ukrajnai Szolyván pedig emlékparkot hoznának létre az ott elhunytak tiszteletére. Ehhez jövő novemberig szeretnék összegyűjteni falvanként az elhunytak nevét.
Forrás: Mertopol.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hidegfront érkezik éjjel esővel,...
- Vandál pusztítás a Barbakánnál:...
- Jövedéki adóval trükköző bandát...
- Orbán Viktor: átlépte az egymilliót a...
- Motorosok és biciklisek vannak a...
- Ha tűzoltónak állna, most szeretettel...
- Felismeri ezt a bringást? Őt keresik...
- Éjszakai expresszel is utazhatunk...
- Ragadozók tízezreit telepítették...
- Idén is a baranyai tűzoltó,...