Nem mond le a város szavazat-elsőbbségi részvényéről
2018. február 26. hétfő 17:27

A pécsi önkormányzat nem adja hozzájárulását a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. szavazat-elsőbbségi részvényeinek törzsrészvénnyé változtatásához, közölte a városháza a Jobbik sajtótájékoztatójára reagálva.
A szavazatelsőbbségi részvények célja, hogy a közösségi tulajdonon keresztül a Zsolnay értékeit védjék, ezért hosszú ideje önkormányzati tulajdonban vannak.
Ezen helyzet fennmaradása és tiszteletben tartása garanciális jelentőségű, ezért ezt a kitételt már a szindikátusi szerződés is tartalmazta.
Részvényekhez fűződő jogosultságokat kizárólag egyhangú döntéssel lehet módosítani.
Gyimesi Gábor, a Jobbik önkormányzati képviselője szerint március 5-én közgyűlést tartanak a gyár részvényesei, melynek egyik napirendi pontja, hogy a város tulajdonában lévő szavazat-elsőbbségi részvényt egyszerű törzsrészvénnyé változtatják.
A képviselő félelme alaptalan, hiszen az önkormányzat nem adja hozzájárulását a részvényekhez fűződő jogosultságok megváltoztatásához.
Képünk illusztráció.
Forrás: Pécs önkormányzata
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Az út közepén lángolt egy autó Pécsett
- A miniszterelnök összehívta a védelmi...
- Hat határsértőt tartóztattak fel...
- Rendkívüli kormányülést hívott össze...
- Egyhetes, országos rendőrségi razzia...
- Most akkor sztrájkolnak a pécsi...
- Átmenetileg változott a M6-osra való...
- Bólyi színjátszók elevenítik meg...
- Jön a pécsi buszos sztrájk: így...
- Texas Bár: íme, a titkos alagút, ahol...

