Nem a magyar filmstúdiók éve 2008
2008. augusztus 08. péntek 10:16
A napilap szerint míg az elmúlt években - döntően a minden produkciónak megadott adókedvezmények miatt - számos külföldi alkotást forgattak Magyarországon, addig idén alig kaptak megrendelést a komoly költséggel felépült stúdiók.
A Nemzeti Filmiroda statisztikái szerint tavaly 18 milliárd forintot költöttek a külföldi stúdiók magyarországi bérmunkára, az idén az első öt hónapban nyilvántartásba vett öt filmre ez az összeg mindössze 832 millió forint volt.
A Világgazdaság szerint a megbízások elmaradásának legfontosabb oka az adókedvezmény szüneteltetése, és amerikai stúdiók kihelyezés kedvét visszafoghatta a dollár gyengülése is, ami nagyon megdrágította a hazai szolgáltatásokat. A cikk áttekinti az etyeki Korda Stúdió, a pomázi Stern stúdió, a fóti filmstúdió jelenlegi és idénre várható munkáit.
A Nemzeti Filmiroda osztályvezetője a lapnak elmondta, a július 1-én életbe lépett új szabályozás változtathat a helyzeten, és az új rendszer szerint pályázni kívánó első külföldi érdeklődők már meg is jelentek.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ötödével csökkentek a panelárak
- Rendőrlámpát Nagyárpádnak!...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Tapolcán találkoztak a polgári körök
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Természetközeli élménypark vár...
- Idén is megnyílnak Baranyában a...
- Elfüstölt egy mozdony, késnek a...
- Dr. Kiss Endrét Lovagkereszttel...
- Ez már igazi nyár, 33 fok is lehet...

