Nehezebb a sunnyogás, ha a netre is felkerülnek az érdemjegyek

2011. szeptember 15. csütörtök 18:49

Nehezebb a sunnyogás, ha a netre is felkerülnek az érdemjegyek

Alaposan megnehezíti az osztályzatok és az intők eltitkolását, hogy több pécsi oktatási intézményben is működik már az úgynevezett e-napló. A rendszer lényege, hogy a hagyományos ellenőrző helyett (mellett) a szülők egy internetes felületen (is) értesülhetnek csemetéik tanulmányi teljesítményéről. A Nagy Lajos Gimiben már második éve üzemel a netes oldal, a Kocha Valéria Iskolaközpontban (Tiborc utca) is elindult már, de a tervek szerint jövőre a Leőwey-ben is bevezetik. A NEVKÓ általános sulijában ugyanakkor még várnak, a hátrányos helyzetű gyerekek és szüleik nagyrésze ugyanis nem jut internethez. 

Csak félévkor és év végén kapnak papíron is tájékoztatást iskolai eredményeikről a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumának tanulói.

- Nálunk már második éve működik a rendszer, jók a tapasztalataink - kezdte Páva Péter, az intézmény igazgatója. Szerinte a rendszer nagy előnye, hogy naprakész és a tanárokat is jobb munkára ösztönzi.

- Pontos és gyors statisztikákat is készíthetünk vele, az érdemjegyeket pedig súlyozhatjuk annak megfelelően, hogy kisdolgozatra, feleletre vagy témazáróra kapta-e a tanuló. Ennek köszönhetően reálisabb képpel rendelkezünk, mint korábban - mondta.

Sokan ugyanakkor - vetettük fel - még napjainkban sem rendelkeznek internetkapcsolattal - vagy nem értenek hozzá - emiatt pedig nem férhetnek hozzá a jegyekhez.

- Sajnos vannak olyan szülők, akik nem foglalkoznak a gyerekeikkel, így általában nem amiatt nem nézik meg a jegyeket, mert nem tudják kezelni a programot. Az internetes felület mellett azonban a fogadóórákon is megtekinthetik a szülők az érdemjegyeket vagy az osztályfőnöknél is érdeklődhetnek azokról - így a direktor.

Az elképzelések szerint a következő tanévben a Leőwey Klára Gimnáziumban is bevezetik a rendszert.

- Az első esztendőben még egymás mellett fog működni a hagyományos, és az e-napló, később azonban csak az elektronikus felület marad - tudtuk meg dr. Zalay Szabolcstól, az intézmény nemrég kinevezett igazgatójától.

Bár több általános iskolában is jól működik az online rendszer, az ANK 2. számú Általános Iskolájában egyelőre maradnak a papírnál.

- Szóba került már a bevezetése, de nem valószínű, hogy egy-két éven belül ez meg is valósul. Ennek oka, hogy a nálunk tanuló hátrányos helyzetű szülők és gyerekek nem férnének hozzá a rendszerhez, nincs ugyanis internetük otthon. Ettől függetlenül ez a jövő, addig viszont marad a szülői aláírások ellenőrzése - fogalmazott Ulrich Magda igazgató.


Képünk
illusztráció. 

Palotás P. - Fotó: Dittrich Éva