Narancs-riasztás: intenzív hidegfront jön
2008. augusztus 08. péntek 14:06
A kelet felé haladó intenzív hidegfront miatt már záporok, zivatarok vannak a Nyugat-Magyarországon. A hidegfront a déli óráktól többfelé okoz heves záport, zivatart, helyenként felhőszakadás és jégeső is valószínű, viharos széllökések kíséretében. Zivatar idején akár óránkénti 80-100 kilométeres széllökés is lehet. Keleten pénteken még derült idő lesz.
Szombaton a hidegfront távolodtával előbb a Dunántúlon, majd a középső országrészben is kisüt a nap, ugyanakkor északkeleten további zápor, zivatar lesz, esetleg felhőszakadás várható. A hőmérséklet hajnalban 14-19 Celsius-fok, szombat délután 22-27 Celsius-fok között várható, vagyis gyengül a felmelegedés.
A meteorológiai szolgálat az ország nyugati felére kiadta a narancssárga riasztást. A narancs színű riasztás a második legmagasabb fokozat. A zivatarokhoz társuló erős vihar - 90 kilométer/óra vagy nagy méretű jégeső - esetén a narancs és a piros fokozatot a jelenség várt területi lefedettsége különbözteti meg.
A narancs riasztás esetén kisebb területeket, a piros fokozatú riasztásnál az adott régió nagy részét érintő heves zivatar várható.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Meggyilkoltak egy kéthetes csecsemőt...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Két baranyai, kiváló tűzoltót is...
- Nézze meg, milyen időjárásra...
- Gyógyszertárba próbált meg betörni...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Magyarország örömmel biztosít...
- Rengeteget pénzt fizettek meg önként...
- Frissen végzett rendőrök álltak...