Mintegy kétezer fiatalt várnak a pécsi katolikus ifjúsági találkozóra
2013. július 23. kedd 11:06

Magyarországról és a határon túlról is érkeznek fiatalok a HungaRio nemzeti ifjúsági találkozóra, amelyet szerdától vasárnapig tartanak Pécsen, párhuzamosan a Rio de Janeiró-i ifjúsági világtalálkozóval.
A 2013-as katolikus ifjúsági világtalálkozót XVI. Benedek pápa hirdette meg, és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) a nagy távolságra való tekintettel úgy határozott: az Egerben megrendezett 2008-as Magyar Sydneyhez hasonlóan ismét találkozóra hívja a magyar fiatalokat az aktuális világeseménnyel egy időben.
Az MKPK ifjúsági bizottsága és a Pécsi Egyházmegye által szervezett mostani eseménysorozatra 16 és 35 év közötti fiatalok jelentkezhettek a programról részletes tájékoztatást is nyújtó www.hungario2013.hu internetes oldalon.
A portálon olvasható információk szerint a találkozót két ünnepélyes szentmise foglalja keretbe. Az elsőt szerdán Udvardy György pécsi megyés püspök celebrálja a székesegyház előtti téren, és vasárnap Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, az MKPK elnöke ugyanott tartja a záró szentmisét.
Csütörtökön, pénteken és szombaton délelőtt püspökök tartanak katekézist a város sportcsarnokában, a tanítások a hivataláról időközben lemondott XVI. Benedek pápa által meghirdetett tematikához illeszkednek.
A több mint harminc programot kínáló ötnapos találkozón lesz műhelymunka, koncert, keresztút és közös vigília. A résztvevők élő közvetítések és összefoglalók megtekintésével bekapcsolódhatnak a Rio de Janeiró-i napi eseményekbe is.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Szellemirtókkal,...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Megint szólnak: erre járnak majd a...
- Gázolt a vonat, késtek a járatok a...
- Ismét egy, a sínekre tett...
- Kötelező lehet a boltokban legelább...
- Gomolyfelhők zavarhatják vasárnap a...
- Idén is kinyitják Baranyában a...
- Mohácsi drogdílert kapcsoltak le a...