Meleg időnk lesz, csapadék csak keleten valószínű
2010. július 22. csütörtök 07:15
Várható időjárás az ország területére csütörtök estig:
Többnyire napos időre van kilátás, főként a Duna vonalától keletre növekednek meg erősebben a gomolyfelhők, amelyekből zápor, zivatar is kialakul. Csak a Kisalföldön élénkül meg a déli szél, ugyanakkor csapadék környezetében átmenetileg viharos széllökésre is számítani kell.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 31 és 35 fok között alakul.
Időjárási helyzet Európában:
A kontinens nagy részének időjárását többnyire leszálló légmozgások alakítják, sokat süt a nap, csak néhol növekednek meg erősen a gomolyfelhők és alakulnak ki záporok, zivatarok. Ugyanakkor szárazföldünk nyugati partjai mentén hosszan elnyúló frontrendszer hullámzik, ezért arrafelé sok a felhő.
A frontálzóna mentén is előfordul zápor, zivatar, és a csúcshőmérséklet mindössze 20 fok közelében alakul, de Norvégiában helyenként a 15 fokot sem éri el.
Ezzel szemben a már említett leszálló légmozgású területek felett általában 25 és 33 fok között változik a levegő hőmérséklete a délutáni órákban, sőt az Ibériai-félsziget középső területein és a Fekete-tengertől északra a 35 fokot is meghaladja.
A Kárpát-medence időjárását is igen meleg, de még több helyen labilis állapotú levegő határozza meg.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Átadták az Ifjúság úti campus...
- Késéssel járnak a vonatok a pécsi...
- Töltőkábel okozott tüzet szerdára...
- Korlátozásokkal kereshetők fel Mohács...
- Költségvetési csalás miatt ítéltek el...
- Az ősszel is folytatódnak az...
- Vaddisznóval ütközött egy Pécsről...
- Idén is megrendezik Fekete István...
- Ollóval szúrta le az apját egy férfi...
- Pécsi Arcok - Nyárády József, egy...