Megyeszerte gyakorolják a jégről mentést a tűzoltók
2022. január 27. csütörtök 18:30

A korcsolyázás szerelmeseinek kedvezett az időjárás az elmúlt hetekben: több Baranya megyei tó is alkalmassá vált a téli sportra. A befagyott tavakra azonban érdemes fokozott óvatossággal rámenni - az időjárás enyhülésével a korábban még alkalmas területek is veszélyessé válhatnak, pillanatok alatt beszakadhat alattunk a jég.
Ilyen szimulált helyzetben gyakorlatoznak a napokban a Baranya megyei lánglovagok is. A pécsi hivatásos tűzoltókkal például Kozármislenyben találkozhattak a környékbeliek - a Határszél Önkéntes Tűzoltó Egyesület búvárával, valamint a Szent Flórián Önkéntes- és Ifjúsági Tűzoltó Egyesület tagjaival kiegészülve.
A tűzoltók számára nagyon fontos, hogy minden helyzetben - így a jégről mentés esetén is - tudják, mit kell tenni, hogy azonnal cselekedhessenek, ha segíteni kell.
Forrás: Katasztrófavédelem
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nagyot változik az időjárás,...
- A mai vasárnap az év eddigi...
- Idén is várják az Ifjú Kócsagőröket a...
- A súlyos betegségéből lábadozó Erdő...
- A rengeteg átjelentkező miatt Pécsett...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Figyelem, költözik az urológiai...
- Rendkívüli nyitvatartással készülnek...
- Ha tehene van, most egy darabig még...
- Április végén megnyitja kapuit a...

