Megyeháza: 300 millió a múzeumra
2008. május 29. csütörtök 14:28

A képviselők egyhangúlag támogatták, hogy a kötvénykibocsátásból származó keretből háromszázmilliót elkülönítsenek a norvég alapra benyújtott pályázathoz.
A tervek szerint a múzeum felújítása és átalakítása mellett egy új, föld alatti szintet is kialakítanak, mondta el munkatársunknak Hargitai János megyei elnök, amely egy közel kilencszáz négyzetméteres interaktív kiállítási teret jelent majd, s amely - részben jelenleg raktárban lévő - néprajzi és régészeti anyagoknak adhat otthont.
Modósított konzorciumi szerződés
A pályázat sikere esetén - a Bachmann és Bachmann Kft. által tervezett -átalakítások során a földszinten múzeumi kávézó, kiállítótér és irodák kapnak helyet, az épület információs központja szintén ide kerül, a múzeum belső udvarát üvegtetővel lefedve pedig egy előadóteret is kialakítanak. Az emeleten irodák mellett rajz és fotóműhelyt, valamint restaurátor és workshop-helyiséget hoznak létre. Ugyanitt egy több mint 1100 négyzetméteres, időszaki tárlatoknak helyet biztosító kiállítótér is lesz.
A fejlesztés fontos eleme, hogy nem csupán a múzeumi funkciókat őrzik meg, de új kulturális tartalommal is megtöltik az intézményt.
A norvég kézművesség fejlesztéséért intézet, a Norks Handverksutvikling (NHU) magyarországi képviseletét ellátni kívánó Porta Speciosa Egyesület, valamint a hollandiai Monumentenwacht (Műemlékfigyelő) elképzeléseit megvalósító Magyar Műemlék és Épület Gondozó Hálózat Alapítvány is helyet kap majd az épületben.
Kép és szöveg: B. M.
Facebook box
Megosztás
Kapcsolódó írások
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Súlyosabb büntetést kérnek a pécsi...
- Pirkadat előtt csapott le a NAV a...
- Viharos széllökések miatt adtak ki...
- Amikor még Ady és Kosztolányi járt...
- Fáklyás zarándoklat indul a...
- A vásárcsarnok népszerű árusa, Kovács...
- Változik a buszmenetrend Baranyában,...
- Teljes útzár volt Baranyában egy...
- Mókás jelmezekben mentek iskolába a...
- Hétfőn landol Pécs-Pogányban az első...

