Megújult a drávai árvízi előrejelzési rendszer

2011. június 27. hétfő 17:57

Befejeződött a „Drávai árvízi előrejelzés felülvizsgálata, fejlesztése a horvát‐magyar vízrajzi állomásokra" című projekt - záró  tájékoztató  rendezvényt  tart  a témában június 28-án a Dél‐dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság a pécsi MTA-székházban.

A Dél-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság Európai Uniós forrásból, a horvát vízügyi partnerrel közösen valósította meg a drávai árvízi előrejelzés felülvizsgálatának, valamint továbbfejlesztésének munkálatait.

A meglévő magyar előrejelzés alapjai a kilencvenes évek közepén készültek el. Azóta anyagi források és technikai feltételek hiánya miatt érdemi fejlesztés nem történt a rendszeren, mely a kevés bemenő információ (pl. állomásszám, a domborzati modell pontatlansága, az erőművek üzemelési - vízeresztési - adatainak hiánya) miatt nem elégítette ki a védekezés során elvárt pontosságot, így elengedhetetlenné vált a fejlesztés.

EQM