Megszüntették a bicsérdi bankrablás gyanúsítottjának előzetes letartóztatását
2011. július 06. szerda 22:16
Megszüntette a Pécsi Városi Bíróság szerdán a baranyai Bicsérden januárban elkövetett bankrablás gyanúsítottjának előzetes letartóztatását.
Csernik Aranka, a gyanúsított védője az MTI-nek elmondta, ügyfele szabadlábra került, ugyanakkor lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el vele szemben. Az intézkedést az ügyben végrehajtott nyomozati cselekmények eredményei tették lehetővé. Kiderült, hogy a gyanúsítottnak más típusú motorkerékpárja van, mint amilyet a jelenlegi adatok szerint az elkövető a meneküléshez használt.
Továbbá két tanú a szembesítéskor is fenntartotta, hogy a gyanúsított velük volt a bűncselekmény elkövetésének idején.
A bűncselekmény idén január 21-én történt. A rabló késsel fenyegette meg a bicsérdi takarékszövetkezet alkalmazottját, majd több mint egymillió forint zsákmánnyal elmenekült a helyszínről.
A rendőrség március 18-án közölte: elfogta a rablás gyanúsítottját, a 34 éves férfit a bíróság már előzetes letartóztatásba is helyezte.
Az akkori rendőrségi tájékoztatás szerint a feltételezett elkövetőt több mint tíz tanú kihallgatása, a banki biztonsági kamerák felvételeinek, valamint a helyszínen gyűjtött nyomoknak az elemzése után sikerült azonosítani.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécsi gyalogosgázolás szemtanúit...
- Megvannak az adatok, rengetegen...
- Változott a buszok menetrendje, már...
- Döntött a Fidesz pécsi csoportja,...
- Egy héten át tartó rendőrségi razzia...
- Mesélnek a képek, merengünk a múltak...
- Magyarországon is kimutatták az új...
- Megérkezett az utolsó Leopard, teljes...
- Kocsis Máté Mohácson: a választások...
- Megérkeztek az ötös lottó...

