Megdőlhet a valaha mért legkisebb vízállás a Dunán Mohácsnál, tovább apad a folyó
2018. október 16. kedd 12:06

Az előrejelzés szerint csütörtökön 61 centiméteres lesz a Duna vízállása Mohácsnál, két centiméterrel alacsonyabb a valaha mért legkisebb víznél. A kompon továbbra is érvényben van a súlykorlátozás.
Budapestnél kedden 71 éves rekord dőlt meg, 49 centiméter volt a vízállás. Ez két centiméterrel alacsonyabb, mint a valaha mért legkisebb vízszint - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF). Kedden a nap első felében a Budapest alatti szakaszon is több helyen megdőlt a valaha mért legkisebb vízszintként rögzített rekord, így Adonynál, Dunaújvárosban, Dunaföldváron, Pakson és Domboriban is.
Minden bizonnyal Mohácsnál is hasonlóra kell számítani. Az előrejelzés szerint csütörtökön már csak 61 centis lesz a víz a városnál,ami szintén alacsonyabb a valaha mért legkisebbnél. A következő napokban az apadás ráadásul folytatódik.
Az alacsony vízállás a hajózást is erősen érinti. A Duna magyarországi szakaszán több gázló nem éri el az ideális mélységet.
A mohácsi kompon a péntek hajnaltól elrendelt korlátozás továbbra is érvényben van, szünetel a 3,5 tonna össztömeget meghaladó járművek szállítása.
Az érintettek Mohácshoz legközelebb Baján, illetve Kiskőszegen tudnak átkelni a folyón.
M. B. - Fotó: Dittrich Éva (archív)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kamionnal ütközött egy kisteherautó a...
- Szellemirtókkal,...
- Két napig még lehet nevezni a Virágos...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Tűz ütött ki Pécsett, egy kertvárosi...
- "Ott a helyszínen kellett volna...
- Amikor Mohácsról is Pécsre tódult a...
- Cserbenhagyó bringást keresnek a...
- Indul a szezon: hétfőtől több vonat...
- Az első magyar női mentőápolót...