Mától újra szomjat olt a Király utcai tűzcsap
2009. június 04. csütörtök 13:23
"Az új környezetvédelmi trend: zéró palack, 0 kalória, biztonság
Különös élelmiszer: mindannyiunknak szüksége van rá, állandóan a rendelkezésünkre áll, mégis kampányolni kell a népszerűsítése érdekében. A csapvíz helyzete nem egyszerű, hiszen az ivás céljára sokan csak palackozott vizet tudnak elképzelni. Kereskedelmi adatok szerint a magyar családok például évente átlagosan 70 ezer forintot költenek műanyag palackokba csomagolt vizekre.
A választás hátterében valójában nem is a víz minősége áll - hiszen a csapvíznek nagyon szigorú minőségi követelményeknek kell megfelelnie -, sokkal inkább „csomagolt társadalmunk", amelyben fogyasztóként hozzászoktunk, hogy inkább a külső, a csomagolás, a reklámok hatására döntsünk.
A helyzet azonban az utóbbi időben változni látszik, a csapvízhez való visszatérés lehet a következő környezetvédelmi trend. Világszerte miniszterek, polgármesterek kampányolnak a legtermészetesebb szomjoltó mellett - hiszen a helyben kitermelt ivóvíz költséget és környezetterhelő hulladékot egyaránt csökkentő választás - és egyre több neves étterem szolgál fel palackozott helyett újra ivóvizet.
Hetedszerre kóstoltatnak
A csapvíz népszerűsítésében itthon évek óta élen jár Pécs vízszolgáltatója. 2003 óta minden júniusban a pécsiek figyelmének középpontjába állítják a vezetékes vizet, hogy szomjoltóként is erősítsék elfogadottságát. - Olyan egyszerű tényekre hívjuk fel a fogyasztók figyelmét, amelyekre eddig talán nem is gondoltak - mondta el a kampány kapcsán Kisbáró Edina.
- Például arra, hogy a vezetékekben folyó víznek sosem jár le a szavatossági ideje, vagy hogy a pécsi csapvíz átlagosan százötvenszer olcsóbb a palackozott vizeknél, és még csak haza sem cipelnünk a boltból. Ki vinne fel éjjel a tizedik emeletre 1000 liter vizet 400 forintért?
A kezdeményezés elmaradhatatlan részeként a POSZT alatt tíz napon át egy-egy pohár frissítő, jeges csapvízzel és hasznos információkkal kínálják a pécsieket és a fesztivál vendégeit a Király utcában. Tavaly a cég igazgatói mellett a helyi sport- és kulturális élet ismert szereplői is beálltak a kóstoltató pult mögé.
Idén pedig receptversenyt hirdettek: csapvíz alapú frissítők, koktélok receptjeit várták a fogyasztóktól, hogy tudatosítsák, legfontosabb élelmiszerünk számtalan formában kerülhet a poharunkba, és mindig megengedhetjük magunknak. A beérkezett italok közül a legötletesebb frissítőket egy neves belvárosi étterem is felvette itallapjára a POSZT idejére.
Vissza a kancsókat az asztalokra!
- Tudjuk, hogy a kezdeményezésünk akkor lehet igazán sikeres, ha nem csak mi állítjuk azt, hogy a csapvíz jó és bátran fogyasztható Pécsett - mondta Kisbáró Edina, a Pécsi Vízmű kommunikációs osztályvezetője.
- Sokkal hitelesebb, ha az asztalokon ismét megjelennek a kancsók. Az idei kampány részeként ezért a vízmű különleges formájú, egyedi vizeskancsókat ajánlott fel a helyi közélet, kulturális élet ismertebb személyei, vezetői számára, hogy ásványvíz helyett pécsi csapvízzel kínálják ügyfeleiket és vendégeiket.
Forrás: Pécsi Vízmű
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Vajon a májussal a szokatlanul hűvös...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Több mint ezer tartalékos tett esküt,...
- Páva Zsolt: "kiálltuk a próbát"
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Szili Katalin: nem egymás mellett,...
- Gázolt a vonat, késtek a járatok a...
- Pécsi és mohácsi vállalkozások...
- Pécsi kórházban látták utoljára a...
- Még lehet nevezni a Virágos...