Már fészkük közelében tartózkodnak a rétisasok
2019. december 19. csütörtök 16:18

Az öreg rétisasok decemberben már a fészkük közelében vannak, párjukkal együtt valami kimagasló megfigyelő pontról pásztázzák a környéket.
Kedvelik a zavarásmentes, kevésbé emberjárta területeket, erdőket, fasorokat. Január folyamán a nászrepülés a leglátványosabb tevékenységük, februárban pedig már költésbe is kezdhetnek. A fészekalj 1-3 tojásból áll, melyeken a sasok kitartóan kotlanak a hideg, havas időszakokban is.
Fontos ilyenkor a fészkelő párok nyugalmának biztosítása, ugyanis a számukra zavaró - elsősorban emberi - tevékenységek miatt könnyen veszélybe kerülhet az azévi fészkelés. A rétisasok a költés meghiúsulása esetén már nem kezdenek pótköltésbe, a következő lehetőségük majd csak egy év múlva lesz.
A Duna-Dráva Igazgatóság Duna-menti területein 38 rétisas revír ismert, melyekben összesen 50 fészket tartanak nyilván.
Ezeket a területeket ilyenkor a Természetvédelmi Őrszolgálat tagjai fokozott figyelemmel járják, biztosítva a madarak nyugodt fészkelését.
Forrás: DDNP - Fotó: Mórocz Attila
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Elárulta Orbán Viktor, miért van...
- Akinek elege volt a kánikulából,...
- Sakálok tanyája lett Baranya - A...
- Negyvennyolc határsértőt tartóztattak...
- Jön a pécsi buszos sztrájk: ezek a...
- Verekedett, majd részegen vezetett...
- Szili Katalin: Székelyföld felemelése...
- Pénteken is kitart a hőség,...
- Nézze meg, hol bukkannak fel biztosan...
- Kirajzolódott a mohácsi Duna-hídhoz...