Már az aszfaltozás zajlik a horvát határig meghosszabbodó M6-os autópályán - Videó!
2022. október 26. szerda 15:18

A beruházással teljeskörűen megvalósul az Adriai- és Balti-tenger közötti gyorsforgalmi kapcsolat magyarországi szakasza, számolt be róla a magyarepitok.hu.
Az M6-os autópályán a zárószakasz megépítése zajlik Bóly és Ivándárda között: a 20 kilométeres szakasz munkálatairól ezúttal a videósaink segítségével számolunk be. A horvát határig elérő autópályaszakaszt a NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában, a STRABAG Építő Kft. és Duna Aszfalt Zrt. konzorciuma valósítja meg.
Az M6-os autópálya horvát határig vezető szakaszának az egyik fő jelentősége, hogy általa teljeskörűen megvalósul az Adriai- és Balti-tenger térsége közötti gyorsforgalmi közúti kapcsolat magyarországi szakasza.
A NIF legutóbbi tájékoztatása szerint a nagyt ömegű földmunkák és töltésépítések zömében elkészültek, és elkezdődhetett a pályaszerkezet építése, majd azt követően aszfalt alapréteg építése.
Ahogy azt korábban is jeleztük, a fejlesztés részeként júliusban a helyére került a Villány-Mohács vasútvonalat a pálya felett átvezető vasúti híd, amelynek íves főtartóját és ortotróp szerkezetét a Weinberg'93 Kft. gyártotta.
Egy további jelentős részeleme a projektnek a pályát a Szilvás-patak völgye felett átvezető völgyhíd: a 95,4 méter hosszan ívelő műtárgy tervezése a FŐMTERV Zrt. nevéhez fűződik.
Forrás: magyarepitok.hu - Fotó: Dernovics Tamás/magyarepitok.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Még két hétig a módosult menetrend...
- Idén először érkezik pótlás az éltető...
- Orbán Viktor: megemeltük a...
- Csaknem hatméteres vízzel tetőzik a...
- Átmenetileg változik a M6-osra való...
- Hogy is volt? A választások...
- Szobákat díszítettek fel a...
- Demján: az új kormány sem tehet csodát
- Rajonganak a kicsi, de megosztó...
- Újabb három baranyai drogdílerre...

