Magasházból útburkolat - indul a kisutca program
2014. október 09. csütörtök 17:30
A Magasház elemeiből újulnak meg kisutcák burkolatai - jelentette be Páva Zsolt polgármester Pécsett a Zodóföldi utcában tartott sajtótájékoztatón. A városvezető elmondta: a magasház elemeit speciális technológia segítségével teszik alkalmassá arra, hogy útburkolatként legyen hasznosítható.
Páva Zsolt polgármester hangsúlyozta, hogy bár még folyik a Magasház bontása körüli pályázatok értékelése, de a törvényi határidőre végezni fognak ezzel. Ami viszont már most egészen biztos, hogy a Magasház bontott betontörmeléke nem megy veszendőbe. Pénzt ugyan nem hoz a bontott anyag, de mégis haszna lesz, hiszen visszaforgatják azt a városba. E program keretében ugyanis a város útépítésre fogja fordítani a Magasház ledarált betontörmelékét. Ezzel lehetőség nyílik arra, hogy felgyorsítsák az útfelújításokat Pécsett.
A munkálatok a magasház bontásával párhuzamosan indulnak. A bontási anyagból várhatóan csaknem 70 kisutca burkolattal való ellátását tudják megoldani. A „Magasház" elbontása során a betonelemek ledarálásából keletkező betonzúzalékot földutak stabilizálására használják. Az útfelület előkészítése után elteregetik, majd tömörítés után simító hengerléssel helyezik ki az adott útszakaszra. A „Kis utca program" keretében a meglévő zúzottköves felületek felújítása két 50 cm szélességű beton nyomsáv kialakításával történik. A fenti útjavítási, illetve útfelújítási programmal nagymértékben megakadályozható a hirtelen esőzés során kialakuló útkárosodás, zúzottkő lemosódás.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Alapításuk 150. évfordulóját...
- Már több mint félmillióan küldték...
- Megdőlt egy szakállas országos...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Több mint másfél hónapja hiába...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Petri György nevét viseli a megújult...
- Baranyában is készülnek a nemzeti...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...
- Angliáig jutott a Mohácsi-szigetről...