LMP: nyílt levél a pécsi honatyáknak

2012. március 22. csütörtök 11:29

Az LMP Baranya megyei szervezete nyílt levelet juttatott el szerkesztőségünkhöz, amelyet teljes terjedelmében közlünk.

"Ügynökakták nyilvánossága: valljanak színt a pécsi képviselők!
(Nyílt levél a pécsi kormánypárti képviselőknek.)

Mivel a kétharmados, megkerülhetetlen többséggel kormányzó, minden lehetséges felhatalmazással rendelkező FIDESZ-KDNP az elmúlt közel két évben nem tett lépéseket az ügynökakták megismerhetősége érdekében, az LMP országgyűlési képviselője törvényjavaslatot nyújtott be "az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről" címmel. A törvényjavaslat napirendre vételétől február 20-án szavazott az Országgyűlés, és a kormánypárti képviselők többségének döntésével nem tette lehetővé annak tárgyalását sem.

Meg kell jegyezni ugyanakkor, hogy 19 bátor fideszes, és 5 kereszténydemokrata képviselő IGENNEL szavazott. Ők név szerint:
FIDESZ: Balog Zoltán, Bencsik János, dr. Braun Márton, dr. Dorkota Lajos, Földesi Gyula, Gulyás Gergely, Hanó Miklós, Horváth László, L. Simon László, dr. Molnár Ágnes, Nagy István, dr. Nagy István, dr. Pesti Imre, Rácz Róbert, Szólláth Tibor Zoltán, Tóth Gábor, Dr. Tóth József, Ughy Attila, Wintermantel Zsolt; KDNP: dr. Hoffmann Rózsa, dr. Lanczendorfer Erzsébet, Pálffy István, dr. Seszták Miklós, Varga László.

Hiába is keresnénk a fenti listában a pécsiek által országgyűlési képviselői mandátumhoz juttatott 4 fideszes képviselőt. Csizi Péter és Nagy Csaba országgyűlési képviselők, Pécs Megyei Jogú Város alpolgármesterei az ügynökakták megismerhetőségét lehetővé levő LMP-s törvényjavaslat tárgysorozatba vételéről NEM-el szavaztak, míg dr. Hoppál Péter és Kővári János országgyűlési képviselők jelen voltak az ülésen, de nem szavaztak.

Március 20-án Schiffer András, az LMP országgyűlési képviselője sajtótájékoztatón jelentette be, hogy elegendő számú képviselő támogatását szerezte meg az állambiztonsági múlt feltárásáról szóló parlamenti vitanap megtartásához. Az indítványt LMP-s, Jobbikos és MSZP-s képviselők mellett mindössze egy kormánypári képviselő, Turi-Kovács Béla támogatta.

Tisztelettel kérjük a pécsi fideszes országgyűlési képviselőket, hogy a pécsi polgárok nyilvánossága előtt indokolják, hogy 24 bátor képviselőtársukkal szemben miért nem támogatták az ügynökakták nyilvánosságát megteremtő törvényjavaslat megtárgyalását. Kérjük Önöket továbbá, hogy valljanak színt, miként viszonyulnak az állambiztonsági múlt feltárásához.

Dr. Keresztes László Lóránt és Dr. Kóbor József
az LMP Baranya megyei szervezete nevében"