Líbiában fogtak be egy Baranyában meggyűrűzött vörös vércsét
2020. május 03. vasárnap 11:32

A vércseodúkból kirepülő összes fiókát meggyűrűzik a Magyar Madártani Egyesület tagjai. Néhány napja kapták a hírt, hogy ezek közül az egyik fiókát idén április 17-én a líbiai Ajdabia nevű település közelében fogták be a gyűrűzés helyétől 1829 km távolságra.
A Magyarországon jelölt vörös vércsék közül ez volt az első olyan példány, amely Líbiában került kézre.
Tavaly az egyik villányi odúban a vércsék kétszer is sikeresen költöttek. A szülőmadarak mindegyik költés során 6-6 fiókát neveltek fel, ami igazi kuriózumnak számít. A második fészekalj fiókáinak jelölését 2019. július 13-án végezték.
Ezek közül az egyik fiókát idén április 17-én a líbiai Ajdabia nevű település közelében fogták be a gyűrűzés helyétől 1829 km távolságra.
A Magyarországon jelölt vörös vércsék közül ez volt az első olyan példány, amely Líbiában került kézre.
A vércsevédelmi programu kezdete óta a megyében jelölt fiókák közül még további 3
példány került kézre külföldön.
Ezek közül kettőt Csehországban a kirepülést követő néhány hónapon belül fogtak be. Ezek a megkerülések a fiatal madarak nyári kóborlásával hozhatók összefüggésbe. Egy másik példányt pedig Szerbiában találtak meg áramütésben elpusztulva a
gyűrűzést követő tavasz folyamán.
Képünk illusztráció.
Forrás: Magyar Madártani Egyesület
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megpördült, majd az útpadkának...
- Forradalmi műtét a PTE Klinikai...
- Ma és kedden is megcsodálhatjuk a...
- Vicze Csilla szerint Péterffy Attila...
- Faragott kettős kereszt emlékeztet a...
- Ne legyen határtalan a türelem a...
- 18 millió forint jut a Diákhitel2...
- Áramot vezetett egy pécsi fémkapuba -...
- Pécsi gyalogosgázolás szemtanúit...
- Újabb havazás éri el délután Baranya...

