Levendulaszüret lesz a Zsolnay Kulturális Negyedben
2014. június 13. péntek 17:00

Június 18-án lilába borul a Negyed, ugyanis 17 órakor kezdődik a levendulaszüret. Ennek során szakavatott kertészek vágják le és kötik csokorba az illatos virágot az érdeklődők számára.
A levendula a Negyed parkjának egyik közkedvelt nyári ékessége, a szüretelés pedig igazi különlegességnek számít. A Pécsi Galéria m21 kiállítóterének tetején két levendulás kert is található, közel a Planetárium kupolájához. Ide, valamint a Bóbita Bábszínház melletti területen a Pipagyag játszótérre is várják a látogatókat.
A levendulaszálakat csokorba kötve, buzogány formában összefonva vagy koszorúként összefűzve még hetekig élvezhető látványa és kellemes, üdítő illata. Ráadásul a levendulaolaj gyógyító, valamint egyszerre nyugtató és élénkítő hatásának köszönhetően testi és lelki bajok orvosolására egyaránt alkalmas. A levendula szárítva is megőrzi jellegzetes színét, illatát és gyógyhatását, ilyen állapotában szintén sokféleképpen hasznosítható. Készíthető belőle például szappan, de fűszerként is felhasználható.
A látogatók az ingyenes szüretelés után sem fognak unatkozni, ugyanis 19 órakor kezdődik a Pirogránit Jazz Udvar nyári rendezvénysorozat első előadása, a David Yengibarjan Trio koncertje. Jegyárak: 1500 Ft, elővételben 1200 Ft.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Gomolyfelhőkből érkezhetnek záporok,...
- Jelentősen szigorodtak az alkalmi...
- Orbán Viktor: nem fogjuk hagyni, ami...
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- Újabb visszaéléssel vádoltak meg egy...
- Húsz országból érkeznek a résztvevők...
- Durván emelkedett a hőhullámos napok...
- Hűvösre vágott a bíróság két...
- Rókát látott Pécsett? Nincs ezzel...
- Szombaton nem indul szakvezetéses...