L. Simon Pécsett: hosszú távú művészi életpályamodell kell
2013. szeptember 21. szombat 15:05
Az Országgyűlés kulturális és sajtóbizottságának elnöke szerint szükség van egy olyan művészi életpályamodell kidolgozására, amely garantálhatja a kimagasló tehetségű művészek hosszú távú megélhetését.
L. Simon László szombaton a baranyai megyeszékhelyen, a 7. Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozó keretében tartott táncművészeti fórumon azt mondta: a megfelelő pályakép, az akár több évtizedre biztosított egzisztencia hozzájárulhat ahhoz, hogy a szülők a művészi pálya felé irányítsák gyermekeiket.
Kiss János, a Győri Balett igazgatója, a Magyar Táncművészek Szövetségének társelnöke azt hangsúlyozta, sürgetik, hogy a jövőben életjáradékban ne csak négy kiemelt társulat balettművészei, hanem a többi táncművész is alanyi jogon részesülhessen.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Téglaszállító kamionnal ütközött egy...
- Látványos tortaremekművel nyert...
- Egy héten át tartó rendőrségi razzia...
- Megvannak az adatok, rengetegen...
- Pécsi gyalogosgázolás szemtanúit...
- Lángolt két garázs Baranyában,...
- Döntött a Fidesz pécsi csoportja,...
- Kiraboltak egy bankfiókot Pécsett a...
- Változott a buszok menetrendje, már...
- Aki nagyon unja már a borult, ködös...

