Kunszt Márta nem követi a főnökét, marad a közgyűlésben: „itt vagyok és leszek is"

2016. október 11. kedd 09:27

Kunszt Márta nem követi a főnökét, marad a közgyűlésben: „itt vagyok és leszek is

A Demokratikus Koalíció (DK) parlamenti képviselői hétfőtől - a kétharmados szavazásokat kivéve - nem vesznek részt a parlament munkájában - jelentette be Gyurcsány Ferenc hétfőn Budapesten. Dr. Kunszt Márta, a DK pécsi közgyűlési képviselője közleményben látta szükségesnek megnyugtatni a közvéleményt: ő marad, és részt vesz az önkormányzat munkájában. 

Gyurcsány Ferenc hétfői sajtótájékoztatóján azt mondta, nem vesznek részt az Országgyűlés plenáris ülésein, a bizottsági munkában, a vitákban, a határozathozatalokban, nem nyújtanak be írásbeli kérdéseket, egyúttal tudomásul veszik, hogy emiatt elveszítik teljes képviselői tiszteletdíjukat.

Az elmúlt napok történései, különösen a népszavazás eredményeinek "elhazudása", a "szemforgató alkotmányozás", az, hogy korábban maga a miniszterelnök rendelte el civil szervezetek törvénytelen vegzálását, végül pedig a Népszabadság politikai indíttatású bezárása nem hagyott más választást - indokolta döntésüket, hozzátéve: ha nem lépnek, akkor a DK is a Nemzeti Együttműködés Rendszerének láncszemeivé válik.

Kunszt Márta (képünkön), a DK pécsi közgyűlési képviselője ennek kapcsán ugyancsak közleményt adott ki. Ebből többek között kiderül, hogy ő nem követi a főnökét, tovább dolgozik, valamint az is, hogy nem tanácsos összehasonlítani az almát a körtével.

„A Magyar Országgyűlés a jelenlegi állapotában nem felel meg a demokratikus parlamentarizmus legalapvetőbb követelményeinek sem, az ellenzék az esetek jelentős többségében csak tehetetlenül asszisztál az Orbán-kormány gátlástalanságaihoz. A DK ebben nem hajlandó részt venni.

Az önkormányzatokban ettől jelentősen eltér a helyzet, mások a helyi közösségek. Van, ahol a DK tényleges kontrollt jelent, van, hogy a demokratikus ellenzék többségét biztosítja, és van, hogy a DK adja a polgármestert. Ne hasonlítsuk tehát össze az almát a körtével.

Jómagam továbbra is az önkormányzatban tudom a leghatékonyabban képviselni a pécsi embereket, ezért én pontosan ugyanabból a meggyőződésből nem vonulhatok ki az önkormányzatból, mint amiért a DK-s országgyűlési képviselői kivonultak a parlamentből.

Itt vagyok és itt is leszek, mert a város csak így tudja ellenőrizni Páva Zsolt, fideszes polgármester- és frakciója, városunkat gyakran lesújtó intézkedéseit", írta a képviselő.

M. B. - Fotó: Dittrcih Éva (archív)