Kővári szerint a város gazdasági programja olyan, mint egy céllövölde
2020. április 20. hétfő 17:15

A keddi online konzultáción a városvezetés gazdasági ciklusprogramja is szerepel a témák között, amelyről Kővári János, az ÖPE-KDNP frakcióvezetője közleményben fejtette ki a véleményét.
"A városvezetés most benyújtott gazdasági ciklusprogramja olyan, mint egy vurstliban a céllövölde. Elállított puskákkal lövöldöznek a pálcikalábakon álló bizonytalan eredetű célokra.
Az elállított fegyver a költségvetés, amely teljesen eltorzított képpel van bemutatva. Az egy hónapja elfogadott költségvetésben nem valós adatok szerepelnek a bevételeket illetően, messze túl lett tervezve az iparűzési adó, amely ugyan szépen ível felfelé évek óta, de arról szó sincs, hogy idén már elérné a 9,5 milliárdot, különösen nem a járvány után. Következésképp az ebből tervezett intézkedéseknek nem lesz meg a pénzügyi háttere. A bajt tetőzi a gépjárműadó átadása az államnak, s nem sok bevételre számíthatunk idegenforgalmi adóból sem.
Nem beszél az anyag félévvel az átadás-átvétel után a Kormánnyal kötendő megállapodásról sem, ami az adósság átütemezését szolgálná, pusztán azt az 2,4 milliárdot nevesíti, amit még a FIDESZ városvezetése hagyott hátra tavaly, amiből az idei részt törlesztené. Vajon miért nincs még megállapodás? Azt senki nem gondolhatja, hogy a Kormány a felajánlott roncsépületeket venné át ellenértékként. Érthetetlen az is, hogy miért nem jó Péterffyéknek, hogy a Kormány esetleg tulajdonosként beszállna az évi 2 milliárdos állami mentőövvel működő Zsolnay Örökségkezelő Non-profit Kft.-be? Vajon miből fogja állni a város az egyre nagyobb terhet.
Ami a pálcika lábakon álló célokat illeti, az anyagban nevesített turizmusfejlesztésnek, vagy újabb szolgáltató tevékenységeknek a realitása kezd a nullához tendálni. Tegyük hozzá, hogy ezen fejezetek még Péterffy programjából valók, ahogy az egész szöveg onnan lett átemelve. Tegyük hozzá, hogy a választási program összeollózott szöveggyűjteménye így alátámasztó adatok nélkül félévvel a választás után már végképp bizonytalan célokat vázol. De sokat sejtettnek a néhány 10 millióból megvalósítandó gazdaságfejlesztési elképzelések is. Például mérnökképzésre mintegy 8 milliót lapátolnak össze, ami egy mérnök éves fizetése járulékokkal, de városi lakásépítési programra is egy családi ház árát nevesítik.
A legnagyobb baj azonban az, hogy vízió sincs, de egyáltalán nem reagál arra az új gazdasági helyzetre sem, amely prognosztizálhatóan jelentős visszaeséssel számol a szolgáltatóipar, a vendéglátás vagy a turizmus terén.
Semmi gondolata nincsen a munkaerőpiacon nagy számban megjelenő alacsony iskolai végzettségű emberekkel kapcsolatban sem, akik ezrével veszíthetik el a munkájukat a járvány okozta gazdasági sokk miatt, mint annak idején, amikor az Elcoteq bedobta a törölközőt.
Az egyetlen kapaszkodójuk az a fejlesztési csomag, amely már évekkel ezelőtt elkészült, s a java része már megvalósult ipartelep-fejlesztés vagy közműfejlesztés...
Az eredmény így nagyjából annyi is lesz várhatóan, mint a vurstli céllövöldéjében. Nem nagyon lesz találat, ha igen, akkor gazdagabbak leszünk egy kínai plüssnyuszival, amit a boltban egy ezresért megvehetünk, a lövöldébe viszont kifizetünk kétezret a lövésekért."
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Újabb baranyai drogdílert kaptak el a...
- Drogot találtak a rendőrök egy...
- Idén is a baranyai tűzoltó,...
- Mától a háztartási cikkekre is...
- Égő épületből hoztak ki egy embert a...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Vadászgépek hasítanak Baranya egén a...
- Huszonöt határsértőt tartóztattak fel...