Kitüntették az orfűi szabad strandon fuldokló fiút megmentő pécsi tűzoltót
2015. augusztus 20. csütörtök 09:50
A Belügyminisztériumban, az augusztus 20-a alkalmából megrendezett ünnepségen Bátorságért Érdemjelet vehetett át a Pécsi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság szolgálatparancsnoka.
Magyarország belügyminisztere kiemelkedő helytállása, bátor magatartása elismeréséül Bátorságért Érdemjelet adományozott Farkas Roland tű. százados, a Pécsi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság szolgálatparancsnoka részére.
Farkas Roland tű. százados a szabadnapját töltötte az orfűi szabad strandon, ahol tanúja volt, hogy tizenéves fiúk ugrálnak a stégről a vízbe. Amikor az egyik gyerek mindkét lába begörcsölt és merülni kezdett, ráadásul a segítségére siető barátját is magával rántotta a víz alá, a százados a bajba került gyerekek után ugrott. A fuldokló fiú belekapaszkodott és Farkas Rolandot is magával húzta a mélybe.
A szolgálatparancsnok a nehézségek ellenére gyorsan és szakszerűen mentette ki a gyermeket, a felszínre hozta, majd a partra húzta, megmentve az életét.
Forrás: Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nézze meg, elkeltek-e a millárdok az...
- Három autó ütközött, lezárták a 6-ost...
- Éppen olyan szép napunk lesz...
- Hatalmas mennyiségű hulladék ég a...
- A hó végén kezdődik a tavaszi...
- Pekingi építész hallgatóknak indul...
- Vasárnap ér véget az országos razzia...
- Továbbra sem akadtak az eltűnt 11...
- Zárva Pécs legrégebbi zárszaküzlete -...
- Íme, így néznek ki a pártlistás...

