Kifosztottak több szociális lakást Pécsett
2009. március 15. vasárnap 16:00
Huszonéves, állami gondozásból kikerült fiatalok éltek a lakásokban. Miután pénzzé tették a berendezést, eltűntek. Legalább 25 millió forintos kárt okoztak. Négy évvel ezelőtt újították fel Pécs István aknai városrészében a volt bányászépületet.
Összesen harminc darab, 28 négyzetméteres szociális lakást alakíttatott ki az önkormányzat, csaknem 100 millió forintból. Állami gondozásból kikerült fiatalok költözhettek a lakásokba, akik akkor nagyon örültek ennek a lehetőségnek.
Tizenhét lakást azonban teljesen kifosztottak: a parkettát felszedték, az ablakokat kiszerelték, a konnektorokat kitépték a helyükről, még a zuhanykabint és WC-csészét is tönkretették a fürdőszobában.
A szomszédok szerint a volt lakók munkanélküliek voltak, a közüzemi számlákat nem tudták fizetni. Ezért eladták a berendezést, így szereztek maguknak pénzt, majd eltűntek. Ahhoz, hogy újra lakhatóvá tegyék ezeket a lakásokat, becslések szerint legalább 25 millió forint kellene, ennyi pénze viszont nincs az önkormányzatnak.
Az önkormányzat egyelőre nem tett feljelentést az ügyben.
Index/FH
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Több mint másfél hónapja nyoma...
- A Tüke kút káváján sétált egy...
- A helyzet fokozódik: 33 fokos hőség...
- A Pécsi Egyházmegye pedagógusait...
- Jöhet egy kis nosztalgia? Pécsi...
- Orbán Viktor: felkészülünk és...
- Országos versenyen jártak a pécsi...
- Megrendezik a pásztorkutyák baranyai...
- Megtaláltuk Pécs egyetlen...
- Szili Katalin: egy nemzet nem a...