Keleti városrész: sztornózva?

2009. május 17. vasárnap 20:42

Keleti városrész: sztornózva?
Mozgolódásba kezdtek a civilek a keleti városrészben, mert vélekedésük szerint több mint fél éve áll az a városrehabilitációs program, amellyel valamelyest javítani lehetne a meszesi, vasasi, somogyi és pécsbányai emberek irigylésre nem méltó életkörülményeit.

A keleti civilek szószólója, Kis Varga István már egy fórumot is összehívott, hogy felhívja az utóbbi hónapokban mélyen hallgató döntéshozók figyelmét a problémára.

Mint lapunknak elmondta, mostanság kellene beadni a városrehabilitációs pályázati pénzek megszerzéséhez szükséges pályázatot. Mindez azonban késik - szerinte - amiatt, mert a városnak nem áll rendelkezésére az az 1,5 milliárdos önrész, amelyet korábban az EKF-maradványkeretéből szántak a keletiek boldogulásának elősegítésére.

Közölte, az Öntevékeny Keleti Városrész civilei végre magukénak érezhettek egy programot, annak elemeit segítségükkel dolgozták ki a szakemberek, így hatalmas megrázkódtatás lenne az amúgy is jobb sorsra érdemes keleti városlakóknak ha jóval kevesebb, vagy akár egy fillér sem jutna a beígért fejlesztésekre.

"A sok tekintetben hátrányt szenvedett, jobb sorsra érdemes, rendkívüli természeti adottságokkal bíró városrész alapjaiban járult hozzá Pécs nagyvárossá fejlődéséhez a XX. században, s ma is tekintélyes mennyiségű adót hoz a városnak - ideje lenne érdemben foglalkozni végre vele" - így Kis Varga.

Szerettük volna megkérdezni a keleti városrehabilitációs program illetékesét, ám Gonda Tibor alpolgármestert nem sikerült elérnünk cikkünk elkészültéig.

A fejlesztések leginkább közterületgondozásban, kultúrházfejlesztésben, iskolafelújításban öltenének testet (lásd kapcsolódó írásunkat jobbra - a szerk.).

Képünkön: a vasasi állomás épülete, amely a közösségi terekhez hasonlóan mára elvesztette eredeti funkcióját.

Korb Zoltán - Fotó: vasutallomasok.hu