Jön Neil Simon Pletykája
2009. május 20. szerda 12:19

Balikó Tamás, a nemzeti színház direktora közölte: nem érti, hogy a városvezetés miért nem érzi át az egyedi rendezvény súlyát, jelentőségét - utalva arra, hogy az ígéretekkel szemben húszmillió forinttal kevesebbet tudtak csak fordítani a fesztivál tető alá hozására. "Állandóan azt érezzük, hogy küzdenünk kell, csak azt nem értjük, miért" - jelentette ki arra célozva, hogy évek óta hitványul kezelik a játékokat a városban.
Idén ráadásul nem csak a garasoskodás következményeivel, de a helyszínekkel kapcsolatos problémákkal is számolniuk kell a szervezőknek: ugyan a Káptalan utcai színpadon tudtak valamennyit toldozni-foltozni, de a tettyei köztérfejlesztési munkálatok előre nem kalkulálható kényelmetlenségeket is okozhatnak. A képzőművészeti off-program éppen emiatt marad ki az idei kínálatból.
A darabokról szólva Vidákovics elmondta: színes lett a repertoár, s igyekeztek minden műfajból válogatni. A vígjátékok között megtaláljuk a korábban már sikerrel játszott Kishon-féle Házasságlevelet, valamint Neil Simon Pletyka című művét. A nagy produkciók kapcsán a Pécsi Balett a Bolero - Carmina Burana balettesttel áll ki a színpadra, s a Légy jó mindhalálig című Móricz-regényt viszik színre.
Jegyeket a Pécsi Nemzeti Színház előtt lehet majd kapni egész nyáron.
Részletek a játékok hivatalos honlapján: KLIKK IDE!
Képünkön: Balikó Tamás és Vidákovics Antal
Kép és szöveg: Korb Zoltán
Facebook box
Megosztás
Kapcsolódó írások
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Vajon a májussal a szokatlanul hűvös...
- Késő este pótlóbuszok járnak Mohács...
- Böde az élvonal történetétnek...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Több mint ezer tartalékos tett esküt,...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Gázolt a vonat, késtek a járatok a...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Pécsi kórházban látták utoljára a...
- Kötelező lehet a boltokban legelább...