Időközi önkormányzati választás Óbányán

2008. július 03. csütörtök 15:21

Polgármestert és képviselőket választanak a baranyai Óbányán vasárnap, mert a község képviselő-testülete a közelmúltban feloszlatta önmagát - közölte a település helyettes körjegyzője az MTI-vel csütörtökön.

A polgármesteri székért öt független jelölt verseng: Óbánya korábbi első embere, Dani Ferenc mellett Balázs János, Bányai László, Berengyán Károly és Mezey Mihály. Az öt képviselői helyre heten pályáznak, közülük négyen tagjai voltak az előző testületnek - mondta Heizler Katalin.

Hozzátette, hogy a 154 lelket számláló település 134 választópolgára reggel hat és este hét óra között, egy szavazókörben adhatja le voksát. Az időközi választást azt követően írták ki, hogy a képviselő-testület idén áprilisban feloszlatta önmagát, mert tagjai sem a polgármesterrel, sem egymással nem tudtak együttműködni - mondta.

(mti)