Idén nem emelik a távhő árát
2008. szeptember 11. csütörtök 15:42

Mint azt Tóth Bertalan alpolgármester az új, hosszú távú megállapodás és a szindikátusi szerződés alapelveinek meghatározásáról döntő közgyűlést követően elmondta, komoly vitákat folytattak a hőerőművel, amíg kialakultak a közös álláspont.
Ellenzék: majd kiderül
Az új együttműködési megállapodással nyer a város és a hőerőmű is, ugyanis a huszonkét éves szerződés kedvezményeket ad Pécsnek például a hőenergia öt százalékának más forrásból történő vásárlására is. Mindemellett idén nem emelkedik a távhő ára, 2010-ben pedig 12,6 százalékos termelői hődíj-csökkentést hajt végre a hőerőmű.
Ezzel, mint ahogy Gonda Tibor alpolgármester fogalmazott, másfél éven belül összesen harmincöt százalékkal lesz kevesebb a távhő ára, mintha nem módosították volna az eredeti szerződést. A tisztségviselő rámutatott: ettől kezdve Pécs az ország legolcsóbb távhődíjakkal rendelkező városai közé fog tartozni.
Péterffy Attila, a Pannon Hőerőmű Zrt. vezérigazgatója a hosszú távú megállapodásról szólva elmondta: egy energiaipari vállalat működése kapcsán a tervezhetőség az egyik leglényegesebb szempont. Csak így biztosítható ugyanis az az újfajta működés, amelynek során immár a biomassza tüzelésből keletkező energiára is nagy hangsúlyt helyeznek. Az új "zöld blokk" üzembe helyezésével egyre inkább függetlenedik az erőmű a gázáraktól, ami folyamatosan javíthatja a távhő versenyképességét.
Képünkön: Gonda Tibor alpolgármester, Péterffy Attila, a Pannon Hőerőmű Zrt. vezérigazgatója és Tasnádi Péter polgármester.
Kép és szöveg: Korb Zoltán
Facebook box
Megosztás
Kapcsolódó írások
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Nagyon meleg lesz vasárnap, irány a...
- Keszthely helyett...
- Ragadós volt a példa: már minden...
- Mesélnek a képek, merengünk a múltak...
- Szaharai por érkezik Magyarország fölé
- Nagyon erős UV-B-sugárzásra...
- Dobogóra állhatott a baranyai...
- Tizenhárom éve ölték meg Bándy Katát...
- Önkéntes árkorlátozást vezetnek be a...