Idén is jónéhány program várja a pécsieket vasárnap a Város Napja alkalmából
2013. augusztus 31. szombat 21:55

Szeptember elseje Pécs város napja. Az idei évben is számos rendezvény és kulturális program várja a polgárokat városszerte.
A hivatalos ünnepségsorozat a reggel kilenckor a Lyceum templomban tartandó szentmisével veszi kezdetét, majd a Pécsi Nemzeti Színházban tíz órától zajló ünnepi közgyűlésen kitüntetéseket és díszpolgári címet adományoznak az arra érdemeseknek.
A nap folyamán megemlékeznek a bányászokról, valamint a városi tanévnyitóra is sor kerül. Zárásként a Pannon Filharmonikusok együttes ad díszhangversenyt a Kodály Központban.
Részletes program:
09.00 Szentmise a Lyceum templomban
10.00 Pécs Város Napja - ünnepi közgyűlés a Pécsi Nemzeti Színházban
14.00 Bányásznapi rendezvény a Szivárvány Gyermekházban
15.00 Bányásznapi koszorúzás az Ágoston téri emlékműnél. Az eseményen részt vesz Csizi Péter alpolgármester és Hoppál Péter, az Oktatási és Kulturális Bizottság elnöke
17.00 Zlatko Prica kiállítás-megnyitó a Pécsi Galériában. Köszöntőt mond Páva Zsolt polgármester
18.00 Városi tanévnyitó a Köztársaság téri általános iskolában. Beszédet mond Páva Zsolt polgármester
19.00 Pécs Város Napja - ünnepi hangverseny a Kodály Központban
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hétágra süt majd a nap, már-már...
- Új menetrend szerint közlekednek a...
- Pedagógusok szerint a korábbiaknál...
- Robogóval ütközött egy mikrobusz...
- A Külső-Bédán tehetünk szombaton...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Látványos csillaghullásban...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Drogdíler-párosra csaptak le a...

