Idén a szokott időpontban nem tudják megrendezni a Tüke-díj átadási ünnepségét
2021. január 20. szerda 08:43

Az idei esztendő sajnos eltér a korábbi, a Tüke-díj átadásához kapcsolódó hagyományoktól, közölte a Tüke Alapítvány.
Tizenhét esztendeje mindig január 21-én - emlékezve arra, amikor Mária Terézia 1780-ban, kiállíttatta Pécs városának szóló királyi privilégiumlevelet - tartották a szentmisével egybekötött díjátadó ünnepségünket, amely a résztvevőkre minden esztendőben komoly érzelmi hatást gyakorolt, tartalma és külsőségei miatt is.
Mos, a koronavírus okozta nehéz helyzet miatt sajnos nem tudják a szokott időben megtartani rendezvényüket.
Kérik az érdeklődők türelmét, hogy amikor enyhül a vírushelyzet szorítása, újra a régi rangjának és színvonalának megfelelően tudják ezt az értékeket hordozó rendezvényt megtartani.
Addig is kérik, és ezúttal is köszönik az egészségügyben és a vírushelyzettel összefüggésben bármely más területen dolgozók áldozatos munkáját, a polgárok, felelősségteljes magatartását az előírt szabályok betartásában.
Képünk archív felvétel.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Korrupt gyermekvédelmi...
- A buszon sodort egy vidítót egy pécsi...
- Hűvös éj után napsütéses napunk lesz...
- Orbitális csalássorozat végére tettek...
- Orbán Viktor: Ukrajnában agyonvertek...
- Az elmúlt évtized során a mostani...
- Frissen végzett kántorokkal...
- A szúnyoggyérítő konzorcium tagadja,...
- Idén már 115 lakóépületben...
- Cipőtolvajt keresnek a baranyai...